Dobili dva penala!

'Crveni vragovi' uspjeli se spasiti poraza na Stamford Bridgeu!

U derbiju 24. kola Premiershipa, Chelsea i Manchester United odigrali su na Stamford Bridgeu 3-3, iako je domaćin do 58. minute vodio s 3-0...

Nogometaši Manchester Uniteda nakon velikog su zaostatka od 3:0 uspjeli nadoknaditi minus i uzeti bod na Stamford Bridgeu u 24. kolu Premiershipa. Postigli su tri gola u razmaku od samo 26 minute, od čega dva s bijele točke i s konačnih 3:3 uzeli vrijedan bod u velikom engleskom derbiju.

Derbi je apsolutno opravdao očekivanja. Bila je to, pogotovo u drugom poluvremenu, sjajna utakmica, puna tempa, dobrih akcija, začinjena sa čak šest pogodaka i velikim povratkom 'Crvenih vragova'.

United je bolje otvorio dvoboj, ali domaćin je zabio prvi gol, u 36. minuti. Sturridge je prošao Evru po desnoj strani, te je iz neposredne blizine, paralelno uz gol-aut crtu, loptom praktički napucao Evansa od kojeg se lopta odbila u mrežu. Evans se jednostavno nije stigao izmaknuti.

Chelsea je furiozno krenuo u drugo poluvrijeme. Već u 46. minuti je poveo s 2-0. Torres je vrlo lijepo centrirao s desne strane, a Mata je krasnim udarcem iz voleja zakucao loptu pod gredu.

U 50. minuti zabili su domaćini i treći gol. Mata je iz slobodnog udarca pronašao Luiza koji je tukao glavom, lopta je zakvačila Rija Ferdinanda i završila u mreži. Tako je David Luiz sva tri pogotka koja je postigao u Premiershipu zabio klubovima iz Manchestera, dva Unitedu i jedan Cityju.

Mnogi su tada pomislili da je sve riješeno, ali nogometaši Manchester Uniteda nisu odustali. Nakon što je Sturridge u svom kaznenom prostoru srušio Evru, Wayne Rooney je u 58. minuti bio siguran s bijele točke i smanjio na 3-1. U 69. minuti, Howard Webb je dosudio novi penal za United. Dalo bi se diskutirati o ispravnosti te odluke, jer je Welbeck namjerno zapeo za nogu Ivanoviću i baš je iznudio prekršaj. Rooney je ovoga puta tukao u drugu stranu i smanjio na 3-2.

Time je Manchester United postao prvi sastav u Premiershipu koji je postigao četiri gola zaredom iz kaznenih udaraca! U prethodnoj rundi je u domaćoj pobjedi protiv Stokea 2-0 oba gola zabio s bijele točke.

Javier Hernandez, koji je ušao u igru u 53. minuti, postavio je u 84. minuti utakmice na Stamford Bridgeu konačnih 3-3. Zabio je glavom nakon sjajnog centaršuta Giggsa s lijeve strane.

U sudačkoj nadoknadi je Chelsea ipak mogao do pobjede, ali je vratar gostiju De Gea, koji nije bio kriv niti za jedan gol, sjajno obranio izvrstan udarac Mate iz slobodnog udarca.

Tako je Manchester United po treći puta u Premierligi izbjegao poraz nakon što je bio za tri gola u zaostatku. Prvi puta mu je to uspjelo 1992. godine protiv Sheffield Wednesdaya (3-3), a drugi puta 2001. godine protiv Tottenhama, kada je na White Hart Laneu gubio s 3-0, samo da bi na kraju pobijedio s 5-3.

Chelseaju je ovo bio treći remi u Premiershipu. Na ljestvici je četvrti s golemih 14 bodova zaostatka za vodećim Manchester Cityjem. Manchester United je drugi, s dva boda manje od gradskog rivala.

Tijek utakmice:

90+4' Utakmica je završena.

90+4' U doslovce posljednjim sekundama utakmice Cahill je pokušao iznenaditi De Geu, ali je vratar Manchester Uniteda i na ovo bio spreman. Sa dva sjajna poteza u završnici utakmice, definitivno je odgovorio kritikama na svoj račun.

90+2' De Gea je nakon tri ranije primljena pogotka napravio potez utakmice, obranivši slobodan udarac iz druge minute sudačke nadoknade. Sjajno se vratar Crvenih vragova ispružio i vrhom prstiju izbacio loptu u out.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

84' GOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Kakav preokret Manchester Uniteda!!! Hernandez zabija za 3:3!!  Prvo je Rooneyu obranio Čech, potom je Giggs sjajno iskoristio odbijanac i precizno dodao Hernandezu koji glavom donosi pravo veselje 'Crvenim vragovima' koji su se nakon zaostatka 3:0 uspjeli senzacionalno vratiti na Stamford Bridgeu.

78' Dobra prilika za Torresa, koji ipak solo prodor nije uspio okruniti pokušajem i udarcem prema vratima.

75' U službenoj statistici ipak je treći pogodak Chelseaja pripisan Luizu, a ne kao autogol Rio Ferdinanda. Iako i snimka jasno pokazuje kako je lopta malo dirala igrača gostiju.

74' Velika prilika za Hernandeza, sjajno je potegnuo prema lijevoj strani ali lopta odlazi koji metar od gola.

73' Giggs pokušava organizirati napad iz kornera, ali ipak ništa od ove akcije.

69' GOOOOLLL! Manchester United je uspio smanjiti na 3:2 nakon što je Webb svirao drugi penal za goste. Rooney je precizan za vraćanje u igri i zanimljivih posljednjih pola sata igre.

67' Nakon odlično izvedenog penala, Rooney je odlično prihvatio dodavanje Ferdinanda, ali je Čech ponovno na svom mjestu. Večeras je vrlo siguran i gostima će biti vrlo teško vratiti se u utakmicu i uzeti eventualni bod.

58' Evo malo spasa za 'Crvene vragove'. Webb svira penal za goste nakon što Sturridge ruši Evru u kaznenom prostoru. Rooney uvjerljivo i silovito trese Čechovu mrežu u gornji lijevi kut. Gosti su tako uspjeli smanjiti zaostatak na 3:1.

50' GOOOOOOOOOOOOLLLL!!!!!

Chelsea vodi 3:0! Kakva utakmica, Mata je dobro pronašao pred golom Davida Luiza, koji glavom slabo dotiče loptu, ali ona u skoku završava na ramenu Ferdinanda i odbija se u desni gornji kut vratiju gostiju. Ovo je već drugi autogol za Fergusonove momce.

47' GOOOOOOOOOOLLLL! Chelsea vodi 2:0!! Kakvo otvaranje drugog poluvremena za domaće nogometaše. Fernando Torres koji se nije previše iskazao u prvih 45 minuta, sjajno se iskupio odličnom asistencijom i centaršutom prema Mati, koji je poslao loptu ispod grede, nebranjeno za vratara Manchester Uniteda De Geu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na Stamford Bridgeu.

45+2' Završeno je prvo poluvrijeme utakmice Chelseaja i Manchester Uniteda. Domaćini vode od 36. minute 1:0 zahvaljujući autogolu Evansa.

45+1' Giggs se odlučio na solo prodor, ali je očekivano zaustavljen i Webb svira novi prekršaj. Slobodni udarac bit će vjerojatno posljednja akcija prije odlaska na odmor. Rooney je jako pucao sa 20-ak metara, ali Čech je bio na mjestu. Young izbacuje iz kornera u sredinu i to je kraj.

45' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade. Žuti karton za Ivanovića, to je već drugi za igrače Chelseaja, koji se itekako muče sa sve većim pritiskom gostiju.

42' Nakon primljenog gola, igrači Alexa Fergusona pokušavaju nametnuti pritisak, ali Chelsea se za sada dobro brani.

41' Prilika za Manchester United, ali dobar pokušaj Welbecka sjajno brani Čech i izbacuje u out, koji je već dva puta uspio spasiti svoju momčad od gola.

36' GOOOOOOOOOLLL! Chelsea vodi 1:0! Sturridge je u kaznenom prostoru gostiju uspio preveslati obranu Manchester Uniteda, našao se pred koji metar od desne vratnice i ispred nesigurno vratara gostiju De Gee i Evansa poslati loptu koja se vrlo nepsretno i odbila od Evansa.

31' Torres dobiva žuti karton zbog nepotrebnog guranja Evansa.

29' Kakav pokušaj Manchester Uniteda! Ali ipak bez pogotka. Rooney je dobro nabacio pred Čecha, ali lopta nije završila u mreži. Samo će biti korner kojeg izbacuje Young i Chelsea se uspio obraniti.

28' Giggs šalje loptu u kazneni prostor domaćina, ali Ivanović je uspio spasiti ovu situaciju.

26' Odmah uzvraća Manchester United. Rooney je odlično povukao, pokušao provući loptu do suigrača, ali je sudac svirao zaleđe.

24' Neugodna situacija za goste, ali uspjeli su se obraniti. Slobodni udarac za Chelsea, koji je polako počeo uzimati kontrolu ove utakmice. Mata šalje loptu pred gol, Cahill je bio u skoku, ali De Gea uspijeva izbiti loptu i sačuvati gol.

21' Torres je pucao prema protivničkim vratima s nekih 20-ak metara, ali lopta je otišla daleko od gola.

20' Torres nagazio gležanj Valencie, a sudac Howard Webb svira samo prekršaj.

19' Slobodni udarac za Chelsea nakon prekršaja Younga. Izvest će ga Meireles, ali bez opasnosti za goste.

17' pokušaj Younga s vrha kaznenog prostora, ali lagani udarac lagano je završio u rukama Čecha.

15' Mreže za sada miruju. Chelsea se dobro brani, a u napadu za sada ne uspijeva opasnije ugroziti goste.

12' Nastavlja se pritisak Manchester Uniteda. Cahill je gurnuo loptu ispred Welbecka i malo zakačio napadača gostiju.

2' Već na otvaranju, slobodni udarac za goste. Izvodi ga Rooney, ali nema opasnosti za Chelsea.

1' Utakmica je počela.

Spomenimo da je u prvoj nedjeljnoj utakmici 24. kola Premiershipa, Newcastle kao domaćin svladao Aston Villu s 2-1.

Nogometaši Chelseaja na Stamford Bridgeu dočekuju velikog rivala Manchester United. Utakmica koja bi mogla dodatno zakomplicirati poziciju treneru Villas-Boasu, pogotovo ako su priče po povratku Josea Mourinha istinite, počinje u 17 sati, a kretanje rezultata pratite na našem portalu.

Dodatni uteg za domaćine je neigranje kažnjenog Colea te ozlijeđenog Terrya, Obija Mikela i Ramiresa. S druge strane, Sir Alex Ferguson ima problema s Fletcherom, Vidićem, Lindegaardom, upitan je i Nani. Kako god bilo, sigurno je da ćemo gledati pravu poslasticu i novi juriš Crvenih vragova na nova tri boda i vraćanje na vrh Premiershipa.

Chelsea: Čech, Cahill, Ivanović, Bosingwa, Luiz, Essien, Meireles, Malouda, Sturridge, Torres, Mata

Manchester United: De Gea, Ferdinand, Evans, Evra, Giggs, Rafael, Carrick, Young, Valencia, Rooney, Welbeck