Svi mu se smijali

Crnogorac ozlijedio Mancinija na oduševljenje igrača Cityja

Mladi Stefan Savić brzo je dobio simpatije suigrača u Man Cityju…

U ponedjeljak su nogometaši Manchester Cityja odigrali svoju drugu utakmicu Herbalife World Football Challengea, kako se službeno zove ljetna serija prijateljskih utakmica u Sjevernoj Americi.

Pred 24.000 gledatelja u Vancouveru je momčad Roberta Mancinija pobijedila domaće Whitecapse, članove MLS lige, rezultatom 2-1, te time preuzela prvo mjesto na ljestvici s dvjema pobjedama. Vodstvo domaćih u drugom su poluvremenu utakmice preokrenuli John Guidetti i Shaun Wright-Phillips.

Bitnija od samog rezultata ozljeda je ponajboljega veznog igrača momčadi Yaye Tourea, koji je nezgodno pao u 35. minuti nakon jednog skoka, te je morao biti iznesen s terena na rukama dvojice članova stručnog stožera kluba.

Crnogorac Stefan Savić je pak na jednom treningu bio toliko žestok da nije poštedio ni vlastitog trenera. Roberto Mancini je stradao nakon jednog starta Savića što je njegove suigrače dovelo do ekstaze.

Mancini je zaigrao sa svojim pulenima na treningu što se pokazalo kao loš potez. Pogotovo što je od njih tražio maksimalno zalaganje. Vratar Joe Hart svjedočio je događaju:

''Bilo je to fantastično za vidjeti, nešto briljantno. Stefan ga je propisno 'pobrao'. Mancini se nije naljutio, mislim da mu je možda bilo i drago'', rekao je Hart i otkrio još nešto:

''Svi su doslovce umirali od smijeha. Ja sam urlao. Gledajte, treniraš onako kako želiš igrati utakmice. Ako trener želi s nama igrati onda mora biti spreman i na takve stvari.''

Kažu da je Mancini šepajući napustio trening i otišao staviti led na zglob…