Napoli razbio Fiorentinu

Crna serija se nastavlja: Bologna ponizila Inter na Meazzi

Crnoj seriji nogometaša Intera nema kraja. Treći uzastopni poraz u Seriji A i četvrti u posljednjih pet kola doživjeli su u sklopu 24. kola na Meazzi od Bologne s 3-0...

Dva je puta mrežu "nerazzurra" pogodio Antonio di Vaio, a jednom Robert Acquafresca, za tek šestu ovosezonsku pobjedu Bologne kojom se malo udaljila od zone ispadanja.

Interova je obrana pokleknula u prvom poluvremenu dva puta u razmaku od samo dvije minute. Di Vaio je u 37. minuti lažnjakom malo iskosa s desne strane izbacio obranu domaćina nakon asistencije Diega Pereza, a potom ljevicom poslao loptu ispod Julija Cesara, da bi već u sljedećoj akciji vodstvo svoje momčadi udvostručio.

Drugom je golu kumovala velika pogreška Interovog stopera Andree Rannochije, koji je naoko bezopasnu dugu loptu prsima pred vlastitim šesnaestercem savršeno servirao 35-godišnjem veteranu, a koji je potom lakoćom zabio svoj osmi ovosezonski gol u Seriji A.

"Čavao u lijes" Interu zabio je Acquafresca pet minuta prije kraja, kada je prvo u solo-akciji ispremiješao obranu domaćina, a potom udarcem u desni donji Cesarov kut pronašao put do mreže.

Mogla bi ovo biti lako posljednja utakmica na klupi Interovog trenera Claudija Ranierija budući je tek jedan osvojeni bod u posljednjih pet kola ipak poražavajuće malo za klub Interovog renomea.

U drugoj utakmici dana - istovjetni rezultat. Napoli je slavio na gostovanju kod Fiorentine dvama golovima urugvajskog napadača Edinsona Cavanija i jednim Argentinca Ezequiela Lavezzija. Cavaniju su golovi bili 14. i 15. ovosezonski u Seriji A, čime se na drugom mjestu ljestvice najboljih strijelaca izjednačio sa Zlatanom Ibrahimovićem.

Lavezzi je točku na i postavio u prvoj minuti sudačke nadoknade u solo-akciji u kojoj je vukao loptu još od svoje polovice i potom savladao Artura Boruca udarcem izvan ruba kaznenog prostora u donji lijevi vratarov kut. Bio mu je to peti ovosezonski gol. (T.S.)