Je li 'AS' bacio urok?

Cristiano Ronaldo u velikim problemima: Pogledajte kakvim!

Nakon prve ovosezonske utakmice u Primeri u kojoj je Real Madrid deklasirao Zaragozu (6-0), a Cristiano Ronaldo zabio tri gola, AS je donio analizu prema kojoj Portugalac postiže pogotke u prosjeku svakih 70 minuta...

Madridski dnevnik kao da je time bacio urok na Ronalda koji je istina zabio i u sljedećem kolu protiv Getafea (4-2), u 59. minuti iz jedanaesterca. No, otada najskuplji nogometaš današnjice više ne može pronaći put do mreže suparnika. Nije postigao pogodak već 301 minutu.

U to je uračunata zadnja 31 minuta u dvoboju protiv Getafea, zatim utakmice protiv Dinama u Ligi prvaka (1-0 za Real), te Levantea (poraz Reala 1-0) i Racinga (0-0) u Primeri.

Poražavajuća je za Ronalda i statistika udaraca prema golu. AS piše da je u spomenutoj pobjedi protiv Zaragoze uputio 15 udaraca prema suparničkim vratima, protiv Getafea je pucao devet puta, pa protiv Dinama u Maksimiru osam puta.

Protiv Levantea je zbog ozljede igrao samo 45 minuta, ali je i u tom razdoblju uspio uputiti pet udaraca na gol domaćina. No, isti je broj udaraca imao potom i protiv Racinga iako je na terenu proveo svih 90 minuta.

Sadašnja suša od 301 minute ipak nije najgora za Ronalda otkad je došao na Santiago Bernabeu. Od 20. siječnja do 6. veljače ove godine nije zabio, naime, 448 minuta.