Mandžukić na tribinama

Ćorluki suigrač ukrao pogodak, novi 'kiks' Wolfsburga!

U Bundesligi je u subotu odigrana glavnina utakmica 23. kola, a nogometaši Bayera iz Leverkusena su u rajnskom derbiju pobijedili kao gosti Köln 2-0. Podiglo ih je to, barem privremeno, na peto mjesto ljestvice...

Lars Bender je bio "krvnik" domaćina, te je postigao oba pogotka. U 16. minuti je imao za asistenta opet odličnog u dresu Bayera Vedrana Ćorluku. Iako je Bender zapravo samo potvrdio pogodak, jer je Ćorluka je trebao biti strijelac!

Nakon kornera, naime, Kadlec je s tri metra udarcem glavom poslao loptu u vratnicu, lopta se odbila do Ćorluke, koji ju je, također glavom, s pet metara poslao prema praznim vratima! A metar od crte, Bender je tu loptu zakucao u mrežu i tako se upisao na popis strijelaca, "oduzevši" Ćorluki bundesligaški prvijenac...

U 51. minuti isti igrač zabio je za 2-0 nakon jedne od brojnih grešaka Kölna u obrani. Za domaću je momčad do 75. minute igrao hrvatski igrač Mato Jajalo.

szólj hozzá: Koln v Leverkusen 0:2 GOALS

Mario Mandžukić je s tribina gledao kako njegovi suigrači Wolfsburga gube domaću utakmicu protiv Hoffenheima. Na tom je ogledu bilo barem petnaestak stopostotnih šansi, kao i neopravdano poništenog pogotka (za Hoffenheim), no gosti su na kraju ipak slavili 2-1. Pogodak odluke je postigao Schipplock u 84. minuti iz kontre, a taj je igrač zamijenio hrvatskog nogometaša Srđana Lakića u 73. minuti. Za goste je pred sam kraj ogleda iz igre izašao i Boris Vukčević, koji je odigrao vrlo dobru partiju u dresu Hoffenheima koji je ovom pobjedom i preskočio Wolfsburg na ljestvici.

szólj hozzá: Wolfsburg Hoffenheim 1:2 HIGHL

Otto Rehhagel je na trenerskoj klupi Hertha startao porazom i to prilično bolnim. Jedan od konkurent za ispadanje, Augsburg, je kao domaćin pobijedio sa čak 3-0, a dvostruki strijelac je bio Öhrl. Kod gostiju je cijelu utakmicu odigrao Andre Mijatović, a u završnoj fazi duela je dobio i žuti karton.

Stuttgart je lakoćom svladao Freiburg 4-1 uz opet, za pogotke, raspoloženog Harnika (dva gola), dok je još uvjerljiviji bio Mainz koji je sa 4-0 svladao Kaiserslautern. Recimo i da je Harnik postigao četiri pogotka Freiburgu u posljednja dva susreta. (TS/Agencija VLM))