Urugvaj opet neriješeno

Copa America: Sanchez pokazao zbog čega se 'pola Europe' otima za njega

Odigrano je 2. kolo skupine C na Prvenstvu Južne Amerike...

Nakon 2. kola skupine C Copa Americe na vrhu ljestvice su se izdvojili nogometni reprezentativci Čilea i Perua koji su dosad skupili po četiri boda. Papirnati favorit skupine Urugvaj je odigrao drugu utakmicu s istovjetnih 1-1...

Poslije remija s Peruom četvrtoplasirana momčad s posljednjeg Svjetskog prvenstva, Urugvaj, je isti rezultat ostvarila protiv Čilea i nakon tih 90 minuta može biti i sretna takvim ishodom. Čile je bio bolja i kreativnija momčad u tom duelu makar su Urugvajci vodili od 54. minute kada je, nakon gužve u šesnaestercu Čilea, najbolje reagirao Alvaro Pereira.

No, samo jedanaest minuta kasnije je lijepu kombinaciju Čileanaca još ljepše okončao Alexis Sanchez koji je špicom, s desetak metara iskosa, pogodio suparničku mrežu.

Inače, u prvom dijelu je Čile pogodio vratnicu, imao niz lijepih šansi, kao i nakon izjednačenja, no do kraja je ostalo 1-1.

Peru je, pak, prividno dominirao protiv Meksika koji je na Copa Americu došao s relativno pomlađenom momčadi. Kruna svega je bio pogodak Paola Guerrera u 83. minuti (zabio je i u utakmicu protiv Urugvaja), pa su sada na vrhu ljestvice Čile i Peru s 4 boda.

Te će dvije momčadi igrati međusobno u posljednjem kolu skupine, dok će Urugvaj loviti pobjedu protiv Meksika i time tražiti prolaz u idući krug Copa Americe.

Večeras su na rasporedu utakmice između Brazila i paragvaja te Venecuele i Ekvadora.