Bez iznenađenja

Copa America: Čile i Urugvaj minimalnim pobjedama u četvrtfinale

Nogometaši Čilea i Urugvaja plasirali su se u četvrtfinale ovogodišnjeg južnoameričkog prvenstva Copa Americe...

Čile i Urugvaj izborili su četvrtfinale kao prva i drugoplasirana momčad pobjedama protiv Perua odnosno Meksika. Čile je osigurao prvu poziciju skupine C sa sedam bodova pobjedom nad Peruom s 1-0 (treći sa četiri boda) u drugoj minuti sučeve nadoknade i to autogolom Andrea Carrilla.

Čile i Peru su i prije ove utakmice osigurali prolaz pa su u međusobnom susretu odmarali nekolicinu igrača. Podsjetimo da u četvrtfinale prolaze pobjednik skupine, drugoplasirana momčad, ali i dvije najbolje trećeplasirane momčadi s obzirom da su tri skupine, a potrebno je osam momčadi za četvrtfinale.

Ovom pobjedom Čileanci su izbjegli Argentinu u četvrtfinalu, ali im još uvijek prijeti mogućnost da zaigraju protiv Brazila ukoliko se stvari raspletu tako da Brazilci završe skupinu kao treći. Spomenimo samo da su i Čileanci i Peruanci utakmicu završili s igračem manje nakon što su zbog međusobnog sukoba u 62. minuti, kojem je prethodio oštar prekršaj, isključeni Jean Beausejour (Čile) i Giancarlo Carmona (Peru).

U drugoj utakmici skupine C Urugvajci su slavili protiv slabašnih Meksikanaca s minimalnih 1-0 i na taj način si osigurali četvrtfinalni okršaj s domaćinom Argentinom. Jedini pogodak na utakmici vidjeli smo u 15 minuti nakon što je Alvaro Pereira pospremio otpadak Forlanovog slobodnog udarca koji meksički vratar nije uspio ukrotiti.

U nastavku utakmice Urugvaj je imao još barem šest stopostotnih prilika međutim mreže su mirovale do kraja susreta. Čile je pobjednik skupine sa sedam osvojenih bodova, Urugvaj je drugi sa pet, Peru treći sa četiri, a Meksiko je posljednji bez ijednog osvojenog boda.

Četvrtfinala su na rasporedu 16. i 17. ovog mjeseca.