Lijepi pogodak Johnsona

Cityjev vlak i dalje na pobjedničkom kolosijeku, zabio i Džeko

Nogometaši Manchester Cityja nastavili su svoju pobjedničku seriju. Kao domaćini su pobijedili momčad Wolverhamptona s 3-1 u 10. kolu Premiershipa...

Istog suparnika je tri dana ranije City svladao s 5-2 u osmini finala Carling Cupa. Ovoga puta čak i nije bilo toliko lagano i jednostavno za momčad Roberta Mancinija, koja je u prvom djelu promašila mnoštvo prilika, a do vodećeg pogotka je stigla u 52. minuti, nakon velike pogreške gostujućeg vratara Hennesseyja, koji je nepotrebno petljao s loptom i oklijevao s ispucavanjem. Dotrčao je Agüero kojeg je vratar gostiju napucao s loptom, koja se odbila do Edina Džeke, a ovaj ju je bez problema pospremio u praznu mrežu.

szólj hozzá: M1-0W

Kolarov je u 67. minuti zabio odbijanac za 2-0, ali su se stvari zakomplicirale za City u 74. minuti, kada je Vincent Kompany zbog povlačenja u svom kaznenom prostoru dobio crveni karton. Minutu kasnije je Hunt iz penala bio siguran za smanjenje na 2-1.

Ipak, City je s igračem manje izdržao zadnjih 15-tak minuta. Štoviše, Johnson je lijepim pogotkom iz daljine u prvoj minuti sudačke nadoknade poentirao za konačnih 3-1.

szólj hozzá: M3-1W

Zanimljivo da su i Džeko (dva puta) i Johnson zabili Wolverhamptonu i tri dana ranije u Carling Cupu. Manchester City je ovom pobjedom zadržao pet bodova prednosti na vrhu ljestvice pred Manchester Unitedom.

Ivan Klasnić zaigrao je za svoj Bolton na gostovanju kod Swansea Cityja od 76. minute. Domaćin je pobijedio s 3-1. Gosti su od 48. minute igrali bez isključenog Gardnera, koji je dobio crveni karton kod rezultata 0-0. Zanimljivo da je Danny Graham zabio u obje mreže. Prvo je u 72. minuti bio autor autogola kojim je Bolton smanjio na 2-1, a onda je u trećoj minuti sudačke nadoknade poentirao i na ''pravoj strani'' za konačnih 3-1.

Aston Villa je u gostima kod Sunderlanda dva puta vodila, ali završilo je 2-2. Još veću priliku je na gostovanju propustio Blackburn, koji je kod Norwicha do 81. minute vodio s 3-1, samo da bi na kraju bilo 3-3. Sva tri boda u gostima uzeo je Fulham, svladavši Wigan s 2-0.

Premiership, 10. kolo:

Chelsea – Arsenal 3-5 (Lampard 14, Terry 45, Mata 80 / Van Persie 36, 85, 90+2, Santos 49, Walcott 55)

Everton – Manchester United 0-1 (Hernandez 19)

Manchester City – Wolverhampton 3-1 (Džeko 52, Kolarov 67, Johnson 90+1 / Hunt 75 ( 11 m)

Sunderland – Aston Villa 2-2 (Wickham 38, Sessegnon 89 / Petrov 19, Dunne 85)

Norwich City – Blackburn 3-3 (Morison 52, Johnson 81, Holt 90+4 – 11 m) / Hoilett 45+3, Aiyegbeni 62, Samba 63)

Swansea City – Bolton 3-1 (Allen 49, Sinclair 57 – 11 m, Graham 90+3 / Graham 72 – ag)

Wigan – Fulham 0-2 (Dempsey 42, Dembele 87)