Utakmice Carling kupa

City slavio kod Arsenala nakon 36 godina, Liverpool šokirao Chelsea!

U tri četvrtfinalne utakmice engleskog nogometnog Carling Cupa gosti su slavili u njih dvije. Manchester City i Liverpool slavili su kod Arsenala, odnosno Chelseaja za prolazak u polufinale...

Liverpool je golovima Maxija Rodrigueza i Martina Kellyja, u razmaku od svega pet minuta, slavio na Stamford Bridgeu protiv momčadi menadžera Andre-Villasa Boasa s 2-0, te se plasirao u polufinale Carling kupa.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka iako su gosti imali priliku povesti iz jedanaesterca u 23. minuti utakmice. Andy Carroll bio je izvođač jedanaesterca za "redse" ali je to izveo jako traljavo, pa rezervnom vrataru Chelseaja, Rossu Turnbullu, nije bio problem obraniti loptu koja je išla po sredini vrata.

U nastavku se nastavila konkretnija igra Liverpoola koji je konačno poveo u 59. minuti utakmice. Velšanin Craig Bellamy prošao je po desnoj strani Liverpoolova napada i poslao oštru prizemnu loptu na drugu vratnicu gdje ju je potpuno neometan Maxi Rodriguez poslao u mrežu za 1-0.

Na 2-0 samo pet minuta kasnije povisio je Kelly glavom nakon odlično izvedenog slobodnog udarca s lijeve strane napada "redsa". To je ujedno bio i konačan rezultat ove četvrtfinalne utakmice. Spomenimo još da su obje momčadi nastupile u "šarenim" sastavima sa ponekim ključnim igračem na terenu.

Manchester City upisao je prvu pobjedu protiv Arsenala na njihovom terenu od davne 1975. godine. Posljednji put kada su "građani" slavili kod Arsenala bilo je u listopadu 1975. godine na Highburyju. Bilo je 3-2 za City. Od te spomenute 1975. "građani" su u 28 susreta kod Arsenala upisali 20 poraza i osam remija uz tek 10 postignutih pogodaka.

Manchester City je na današnji dan, nakon dugih 36 godina čekanja, upisao prvu pobjedu u gostima kod Arsenala. Bilo je 1-0, a jedini strijelac na utakmici bio je Argentinac Kun Agüero. Sjevnula je munjevita kontra igrača menadžera Roberta Mancinija u kojoj je ulogu asistenta odigrao Edin Džeko, a ulogu egzekutora Agüero. Taj ključan trenutak utakmice zbio se šest minuta prije isteka 90. minute susreta.

U posljednjem četvrtfinalnom susretu večeri drugoligaš Cardiff slavio je na svom travnjaku protiv Blackburn Roversa s 2-0. Domaćini su postigli po jedan pogodak u svakom poluvremenu, a autori istih bili su Kenny Miller u 20. minuti i Anthony Gerrard u 50. minuti susreta.