Prijateljske utakmice

Još jedna sramota Cityja, prvijenci Mandže i Ole, novi golovi Lendrića!

Danas su se igrale brojne prijateljske utakmice, a izdvojili smo one najzanimljivije...

Nakon što su izgubili 0:1 od Al Hilala iz Rijada, nogometaši engleskog prvaka razočarali su i u srazu s njemačkim drugoligašem Dynamom iz Dresdena. Utakmica je završila bez pogodaka, pa je tako City i poslije 180 minuta predsezone ostao na nuli u rubrici 'zabijeni golovi'.

Iako Roberto Mancini ne može računati na niz velikih zvijezda, ipak su uvodna dva rezultata ispod razine kluba od kojeg se u idućoj sezoni očekuje europski iskorak, kao i potvrda snage u domaćem prvenstvu.

Za Manchester City je ponovo zaigrao i 18-godišnji Mario Jelavić, koji je odigrao 40 minuta. Ušao je početkom drugog dijela umjesto Aguera, a teren je napustio četiri minute prije kraja susreta. Jelavić bi uskoro trebao potpisati ugovor s Građanima, nakon kojeg će otići na posudbu.

City je nastupio u sastavu: Pantilimon (Johansen 74'), Zabaleta (Elabdellaoui 74'), Kolo Toure (Boyata 86'), Savić (Mancini 86'), Kompany (Rekik 68'), Biton (Evans 86'), Yaya Toure (Razak 70'), Lopes (Weiss 62'), Kolarov (Helan 74'), Tevez (Scapuzzi 74') i Aguero (Jelavić 46', Bunn 86').

Aktivan je bio i još jedan bivši Hajdukovac, te momak koji također ima poveznicu s našim ponajboljim napadačem Nikicom Jelavićem. I dok je Mario rođak Nikice, mladi Ivan Lendrić po mnogočemu je sličan golgeteru Evertona. Lendrić je, baš kao i Jela, u Hajduku dobivao malu minutažu, pa sreću odlučio pronaći u Zulte Waregemu.

Već smo pisali kako je Lendrić sjajno krenuo u belgijskom prvoligašu, postigavši četiri gola u prve tri utakmice, a danas je nastavio oduševljavati nove poslodavce. Zulte je gostovao kod Roeselarea, kluba u kojem je nekoć igrao Ivan Perišić, te slavio 3:1. Lendrić je bio dvostruki strijelac, za 1:0 i 3:0.

Bayern je pak imao lakši trening dvoboj sa selekcijom Trentina. Od prve minute debitirao je Mandžukić, koji je u 45 minuta na terenu zabio jedan pogodak. Na kraju je završilo 11:0 za Bavarce.

"Lijep je osjećaj zabiti pogodak za Bayern. Cijela je momčad igrala dobro", kratko je njemačkim novinarima kazao Mandžukić.

Raspoloženi su bili i naši igrači u Wolfsburgu. Magathovi momci napunili su mrežu amaterskog Helmstedtera - bilo je čak 16:0. Lakić je zabio hat-trick, dok je Olić dodao dva zgoditka. U strijelce su se upisali i novopridošli Dost iz Heerenveena, te Vaclav Pilar koji je u dresu Češke bio jedno od najugodnijih igračkih iznenađenja na Euru.

Za kraj, spomenut ćemo i ogled bečkog Rapida i Rome na stadionu Gerhard Hanappi. Bila je to oproštajna utakmica domaćeg vratara Helgea Payera (32) koji je u Rapidu proveo cijelu karijeru, ukupno čak 21 godinu. Payer je izišao u 8. minuti, a nakon kraćeg prekida i odavanja priznanja bivšem austrijskom reprezentativcu, gosti su poveli golom Pjanića.

Izjednačio je u 28. minuti fenomenalnim pogotkom Terrence Boyd, super zanimljivi američki ofenzivac koji je u redove 'zeleno-bijelih' pristigao ovog ljeta iz Njemačke. Konačnih 1:2 za Romu postavio je Pizarro u 52. minuti, poslije karakteristične akcije za momčadi koje trenira Zdenek Zeman. Češkom stručnjaku koji je nedavno preuzeo rimsku Vučicu, ovo je bila treća pobjeda u isto toliko pripremnih provjera.

Prijateljske utakmice:

Dynamo Dresden - Manchester City 0:0

Roeselare - Zulte Waregem 1:3 (Ternest 82. / Lendrić 38. i 68., Naessens 53.)

Trentino - Bayern 0:11 (Robben i Friesenbichler 3 gola, Markoutz 2 gola, Alaba, Pizarro i Mandžukić 1 gol)

Helmstedter - Wolfsburg 0:16 (Orozco 4 gola, Lakić 3 gola, Olić i Helmes 2 gola, Dost, Jönsson, Hasebe, Pilar i Russ 1 gol)

Rapid Beč - Roma 1:2 (Boyd 28. / Pjanić 14., Pizarro 52.)