Jedini ovise sami o sebi

City na krilima Tourea i Džeke iskoristio poraz Liverpoola

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su značajnu pobjedu u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 36. kola Premierlige. Na Selhurst Parku su srušili domaći Crystal Palace s 2-0...

''Građani'' su tako na najbolji mogući način iskoristili raniji domaći poraz Liverpoola od Chelseaja (0-2) i u potpunosti se vratilu u utrku za naslov. Štoviše, sada su oni u situaciji da sve drže u svojim rukama premda nemaju lagani raspored. Imaju tri boda zaostataka za ''redsima'', ali i odigranu utakmicu manje. U slučaju istog broja bodova, o prvaku će odlučivati gol-razlika, a City je tu trenutno bolji za osam golova od Liverpoola.

U sljedećem kolu Pellegrinijeva momčad ide na vrlo teško gostovanje kod Evertona koji je ove sezone na svome Goodison Parku izgubio samo dvije utakmice. Liverpool će se tako morati nadati pomoći svoga gradskog rivala, a City će se nadati pomoći momčadi koju je pobijedio ove nedjelje budući da ''redsi'' idući tjedan gostuju upravo na Selhurst Parku.

Svoju je zadaću na ovom stadionu City uspješno obavio, a oba je gola zabio u prvom poluvremenu. Ključnim se pokazao povratak Yaye Tourea koji se oporavio od ozljede i predvodio ''građane'' do trijumfa. Već u četvrtoj minuti je bjelokošćanski veznjak idealno nabacio za Edina Džeku koji se ubacio između dvojice domaćih braniča i glavom zabio za 1-0. U 43. minuti je Toure poveo kontru, izmijenio nekoliko dodavanja sa suigračima, a onda i okončao akciju sjajnim udarcem pod gredu za, pokazalo se, konačnih 2-0.

Spomenimo da je Crystal Palaceu ovo bio prvi poraz nakon pet uzastopnih pobjeda, među kojima su i one protiv Chelseaja i Evertona. (TS)