Chelsea slavio kod West Bromwicha

Odigrano je pet utakmica 33. kola engleskog Premiershipa...

Od prvenstvenih ogleda izdvojimo pobjedu Chelseaju na gostovanju kod West Bromwicha 3-1, pa se može reći da se Ancelottijeva momčad uspjela oporaviti od ispadanja tijekom tjedna u Ligi prvaka.

Utakmica nije dobro počela za Chelsea, pa je tako već u 18. minuti Odemwingie zabio za vodstvo domaćina. No, još do odlaska u svlačionice na odmor Chelsea se potpuno oporavio i vodio s konačnih 3-1. Unutar samo pet minuta (22. i 26.) dva su nogometaša iz Obale Bjelokosti zabila za goste (Drogba i Kalou), dok je Lampard dodatno rastužio domaćina golom u smiraju prvog dijela.

Hrvatski nogometaš Nikola Kalinić odgledao je cijeli meč Evertona i Blackburna s gostujuće klupe. Nije mogao biti sretan niti time, a niti predstavom svojih suigrača koji su izgubili 2-0. Time je Blackburn ostao u opasnoj zoni i bodovno vrlo blizu ispadanja. Everton ih je slomio u drugom dijelu pogocima Osmana i Bainesa s bijele točke.

Birmingham je uzeo važne bodove protiv Sunderlanda 2-0, kao i Wigan u gostima kod Blackpoola 3-1.