Pogledajte video!

Chelsea se 'osvetio' Unitedu u ludom trileru s 9 golova i 3 penala!

Nakon Readinga i Arsenala u utorak, novu čudesnu utakmicu u 4. kolu engleskog Carling kupa vidjeli smo i u srijedu, a akteri su bili nogometaši Chelseaja i Manchester Uniteda...

Vodio je United na Stamford Bridgeu čak tri puta, ali je na kraju momčad menadžera Roberta Di Mattea ipak bila ta koja je izborila prolaz dalje (5-4). Goste je u vodstvo u 22. minuti doveo neuništivi Velšanin Ryan Giggs odmjerenim udarcem u donji desni kut gola Petra Čecha. Svega devet minuta kasnije Alexander Büttner skrivio je jedanaesterac u kaznenom prostoru Uniteda, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Brazilac David Luiz.

Kada se činilo da će se na predah otići s 1-1, Javier Hernandez zabio je za goste nakon lijepog proigravanja Portugalca Nanija.

Samo sedam minuta igre u nastavku bilo je potrebno da Chelsea ponovno izjednači, te isto toliko vremena da United povede. Gary Cahill zabio je za 2-2, a 2-3 postavio je Nani krasno prebacivši češkog vratara na golu londonskog sastava.

Izgledalo je kao da će United otići u četvrtfinale, ali onda je uslijedila prva od dvije pogreške Unitedove mlade obrane, točnije Scotta Woottona. Dvadesetjednogodišnji je branič neoprezno u svom šesnaestercu naletio na Ramiresa u 93. minuti i sudac Lee Mason nije imao izbora nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator bio je Belgijanac Eden Hazard.

Drugi koban trenutak za United, ovoga puta za 19-godišnjeg Michaela Keanea, dogodio se u 97. minuti kada je dugu loptu prema svom šesnaestercu glavom htio vratiti prema Lindegaardu, ali je to napravio jako loše. Loptu je uzeo Daniel Sturridge, zaobišao Danca i zabio za 4-3. Konačan udarac Unitedu zadao je Ramires nakon kontre koju je sjajno povukao Hazard, te asistirao spomenutom Brazilcu u 116. minuti susreta.

United je do kraja, u posljednjoj minuti produžetaka (120), smanjio na 4-5 s bijele točke, ali vremena za nešto više nije bilo. Ryan Giggs zabio je s bijele točke, nakon što je udarac s iste izborio Hernandez.

Spomenimo i da je minulog vikenda United slavio na ovom istom travnjaku slavivši s 3-2 u kontroverznoj utakmici koju je upropastio sudac Mark Clattenburg.

Podsjetimo, ludu su utakmicu odigrali jučer Reading i Arsenal. Domaćin je vodio 4-0 nakon 37. minuta igre, ali je Arsenal nevjerojatnim povratkom izborio produžetak (4-4), također u sudačkoj nadoknadi, a onda je s nova tri pogotka slavio s konačnih 7-5.

Iznenađenje večeri priredio je velški Swansea koji je kao gost s 3-1 bio bolji od Liverpoola. Chico je doveo goste u vodstvo u 34., Nathan Dyer podigao je na 2-0 u 72., nadu Liverpoolu dao je Luis Suarez u 76., a istu je pogotkom u petoj minuti sudačke nadoknade ugasio Jonathan de Guzman.

Svakako vrijedi spomenuti i ispadanje Tottenhama na gostovanju kod Norwicha, iako je do 84. minute vodio s 1-0. Tada je najprije Vertonghen zabio autogol za 1-1, a svega tri minute kasnije Simeon Jackson poslao je "kanarince" u četvrtfinale i dvoboj protiv Swanseaja. Pogodak za "spurse" postigao je Gareth Bale u 66. minuti utakmice. (TS)

Engleski Liga kup, osmina finala:

Chelsea - Manchester United 5-4 (David Luiz 31-11m, Cahill 52, Hazard 90+4, Sturride 97, Ramires 116 / Giggs 22, 120, Hernandez 43, Nani 59)

Norwich - Tottenham 2-1 (Vertongen 84-ag, Jackson 87 / Bale 66)

Liverpool - Swansea 1-3 (Suarez 76 / Chico 34, Dyer 72, De Guzman 90+5)