Isti kao i Liverpool

Chelsea projurio Upton Parkom uz dva gola Lamparda

Nogometaši Chelseaja u gradskom su okršaju pobijedili West Ham s 3:0 i nakon 12. se kola Premierlige bodovno izjednačili s drugoplasiranim Liverpoolom.

Nakon što su u prethodna dva kola osvojili samo bod igrači Josea Mourinha su ove subote bili na visokoj razini, ostavivši gradskog rivala na njegovom Upton Parku bez ikakvih izgleda. Poveo je Chelsea u 21. minuti kada je Frank Lampard realizirao udarac s bijele točke. Prije toga je vratar domaćih Jussi Jääskeläinen u kaznenom prostoru srušio Oscara.

Upravo je Oscar 13 minuta kasnije bio strijelac drugog pogotka. Nakon što ga je petom proigrao Eden Hazard Brazilac se sjurio prema golu Čekićara i pogodio prizemnim udarcem sa 17, 18 metara. Priču je u 82. minuti, protiv kluba u kojem je započeo karijeru, zaključio Lampard, zabivši iz odbijanca s 15-ak metara.

Chelsea sada ima 24 boda, kao i Liverpool, te za vodećim Arsenalom zaostaje četiri boda.