Bolji od WBA

Chelsea preokretom došao do prve ovosezonske pobjede

Nogometaši Chelseaja pobijedili su West Bromwich Albion na Stamford Bridgeu s 2-1 u utakmici 2. kola Premiershipa i tako donijeli svom novom menadžeru Andre Villas-Boasu premijernu pobjedu na klupi kluba...

Iako je West Bromwich Albion imao vodstvo još od četvrte minute golom Shanea Longa, Chelsea je u nastavku golovima Nicolasa Anelke i Florenta Maloude donio radost svojim navijačima i menadžeru.

Long je zabio na startu nakon pogreške obrambenog igrača "bluesa" Alexa. Long se prikrao brazilskom stoperu, oduzeo mu loptu, te matirao vratara Henriquea Hilarija. Na 1-1 čekalo se do 53. minute a tada je Anelka okrunio solo-akciju s desne strane. Njegov udarac s nekih osam, devet metara pogodio je braniča Jonasa Olssona, promijenio putanju i završio u mreži. Pobjednički gol Chelsea je zabio u 83. minuti, a najviše zasluga za njega ima Jose Bosingwa koji je sjajnim ubacivanjem s desne strane na drugoj vratnici pronašao Maloudu, a Francuzu onda nije bilo teško pronaći put do mreže.

Chelseaju je ovo premijerna ovosezonska premierligaška pobjeda, nakon što je u 1. kolu remizirao na gostovanju kod Stokea 0-0.