Roversi promašili dva 'penala'

Chelsea preokretom do nove pobjede, nevjerojatan peh Blackburna

Chelsea je preokretom u posljednjim minutama susreta došla do 2. pobjede u engleskom Premiershipu.

Momčad Andrea Villas-Boasa je na Stamford Bridgeu dočekao momčad Norwicha, a Chelsea je u vodstvo doveo Bosingwa pogotkom u 6. minuti susreta. Nakon toga se gotovo sat vremena igralo bez pogotka da bi gosti preko Holta izjednačili u 63. minuti susreta. Nogometaši Norwicha su se nakon tog pogotka žestoko borili da dođu do velikog iznenađenja, ali sav njihov trud je pokvario Ruddy koji je u 81. minuti dobio crveni karton i skrivio kazneni udarac kojeg u vodstvo od 2:1 pretvara Frank Lampard. Do kraja utakmice pogodak je postigao i Juan Manuel Mata, posljednje pojačanje Chelseaja.

Chelsea se ovom pobjedom barem trenutno nalazi na prvo mjestu prvenstvene tablice sa 7 bodova iz tri utakmice. Isti učinak imaju i nogometaši Wolverhamptona koji su se uspjeli iz Birminghama vratiti neporaženi. Utakmica s Aston Villom završila je bez pogodaka, 0:0.

Navjerojatno loš dan imali su nogometaši Blackburna. Na svojem su stadionu igrali protiv Evertona i dva puta imali priliku da iz kaznenih udaraca dođu do vodstva. Međutim, vratar Evertona Tim Howard je obranio jedanaesterac Junioru Hoilettu dok je Mauro Formica pogodio vratnicu. Da stvar bude gora u sudačkoj nadoknadi je Samba napravio prekršaj u domaćem šesnaestercu, a Mikel Arteta je bio puno precizniji od igrača Blackburna i donio tri boda Evertonu.

Junak utakmice između Wigana i Queens Park Rangersa bio je Franco di Santo koji je postigao oba pogotka za domaću momčad. Utakmica između Swansea i Sunderlanda završila je 0:0.