Chelsea nastavlja gaziti, napunio i mrežu Blackpoola

Chelsea nastavlja 'gaziti' u engleskom nogometnom prvenstvu. Do pete pobjede u isto toliko odigranih kola igrači Carla Ancelottija stigli su na Stamford Bridgeu protiv Blackpoola s uvjerljivih 4-0...

Chelsea je sve svoje golove postigao u prvih 45 minuta, a dominirao je Florent Malouda, koji je dva puta zatresao mrežu. Zabio je Malouda u 12. i 41. minuti, na asistencije Didiera Drogbe i Salomona Kaloua, te se tako na vrhu ljestvice najboljih strijelaca s šest golova ukupno izjednačio s Dimitrom Berbatovom.

Inače, Chelsea je mrežu Blackpoola načeo već u 2. minuti preko Kaloua, a u strijelce se još upisao i Drogba. Nakon pet kola Chelseajeva gol-razlika iznosi impresivnih 21-1.

U drugoj odigranoj utakmici Manchester City je dohvatio prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu, savladavši na DW stadionu Wigan 2-0. Golove za 'građane' postigli su Carlos Tevez u 43. i Yaya Toure u 71. minuti.

Toureu je to bio debitantski gol za City u Premiershipu otkako je ovog ljeta pristigao iz redova Barcelone. S druge strane, Tevezu je ovo bio treći ovosezonski gol.

City je pobjedom skočio na četvrto mjesto na ljestvici.