Chelsea krenuo 'šesticom', hat-trick Drogbe!

Nogometaši Chelseaja impresivno su krenuli u obranu naslova engleskog prvaka. Didier Drogba ih je u 1. kolu Premiershipa predvodio do pobjede 6-0 protiv West Bromwich Albiona...

Reprezentativac Obale Bjelokosti postao je sedmi igrač u povijesti Premierlige koji je u uvodnom kolu ubilježio hat-trick.

Prvi strijelac lige u prošloj sezoni kandidaturu za obranu toga naslova najavio je pogocima u 45. minuti (iz slobodnog udarca), te u 55. i 68. minuti. Prije toga je Chelsea na Stamford Bridgeu u vodstvo doveo Florent Malouda zgoditkom već u šestoj minuti, a isti je igrač i zaključio seriju u posljednjoj minuti utakmice.

Mrežu je u 63. minuti zatresao i Frank Lampard kojem je to već šesti gol u karijeri u prvom kolu Premiershipa. Bolji od njega u toj su statističkoj rubrici sada samo Alan Shearer s osam i Teddy Sheringham sa sedam pogodaka.

Premiership, 1. kolo:

Chelsea - West Bromwich Albion 6-0 (Malouda 6, 90, Drogba 45, 55, 68, Lampard 63)