Kriza se produbljuje

Chelsea 'kiksao' protiv drugoligaša: 'Smiješno je što me pitate'

Nogometaši Chelseaja i dalje ne uspijevaju pronaći izlaz iz krize. U osmini finala FA Cupa na svome su Stamford Bridgeu odigrali samo 1-1 protiv drugoligaša Birminghama...

Samo je jednu pobjedu u posljednjih šest utakmica ostvarila momčad Andrea Villas-Boasa čiji je posao sve više pod upitnikom. Mogao je Portugalac biti u još težoj poziciji da je Birmingham u subotu sačuvao vodstvo do kojeg je došao u 20. minuti kada se, nakon kornera, u gužvi lopte dokopao David Murphy i svladao Petra Čecha.

Samo dvije minute kasnije Wade Elliott je u šesnaestercu srušio Ramiresa, ali udarac Juana Mate s bijele točke u stativu je odbio gostujući vratar Colin Doyle. Londonskom klubu je to bio već četvrti promašaj jedanaesterca u osam pokušaja ove sezone u svim natjecanjima.

Chelsea 0 - 1 Birmingham by Anatolly7

U nastavku je Chelsea ipak uspio doći barem do izjednačenja. U 61. minuti Branislav Ivanović se probio po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor gdje ju je glavom u mrežu smjestio Daniel Sturridge. Zanimljivo, za 22-godišnjeg je napadača to bio već sedmi pogodak u ukupno šest utakmica u FA Cupu.

''Drugo poluvrijeme smo odigrali izuzetno dobro. Bio je to ogroman kontrast u odnosu na prvo poluvrijeme kada smo bili slabi. Nikakvi. Mislim da je najvažnije da smo i dalje u igri za osvajanje ovog pokala'', rekao je nakon utakmice trener Chelseaja Andre Villas-Boas koji već tjednima pleše po rubu otkaza.

szólj hozzá: CHE vs BIR | 1-1 Sturridge

Inače, engleski mediji su potencirali događaj na startu drugog poluvremena kada je, po njihovim shvaćanjima, Didier Drogba na terenu održao motivacijski govor suigračima. Inače, Villas-Boas je Bjelokoščanina gurnuo u igru početkom drugog dijela.

''Stvarno je smiješno što me pitate i od čega stvarate priču'', kratko se osvrnuo na to Portugalac ne podržavajući niti malo medije koji potenciraju raskol između trenera i igrača.

Ponovljenu utakmicu Birmingham i Chelsea će odigrati 6. ožujka na stadionu St. Andrew's. (TS)