Pogodak Torresa

Chelsea iz ponora do pobjede, Hazard opet briljirao!

U unaprijed odigranoj utakmici 3. kola engleskog Premiershipa Chelsea je na Stamford Bridgeu pobijedio novog prvoligaša Reading s 4-2 i to nakon što je gubio s 2-1…

Zbog Europskog superkupa koji 31. kolovoza igraju protiv Atletico Madrida nogometaši Roberta di Mattea su morali ranije odraditi obvezu iz 3. kola domaćeg prvenstva. Prvi su se put ove sezone predstavili svojim navijačima, a pritom su imali puno teži posao nego što su mislili.

Europski su prvaci poveli u 18. minuti pogotkom Franka Lamparda s bijele točke čemu je prethodio prekršaj Chrisa Guntera nad Edenom Hazardom. Zanimljivo, mladi belgijski veznjak je izborio penal i u subotu protiv Wigana, a u prošloj je sezoni, kao član Lillea, čak sedam puta prisiljavao svoje čuvare da naprave prekršaj nad njim u šesnaestercu. Lampardu je ovo, pak, bio 39. gol iz jedanaesterca u Premierligi, samo ih je Alan Shearer skupio više (56).

Chelsea 4-2 Reading Goals & Full Match... by kofiswag

Chelsea se, međutim, nakon Lampardova pogotka doveo u vrlo tešku situaciju. U 25. minuti je s desnog krila loptu nabacio Garath McCleary, a Pavel Pogrebnjak ju je glavom smjestio u mrežu. Otkad je došao u Premiership, Rusu je to bio sedmi gol iz svega devet udaraca unutar okvira suparničkih vrata. Samo četiri minute kasnije Danny Guthrie je pucao iz slobodnog udarca, a domaći vratar Petr Čech je loše reagirao i samo odbio loptu u mrežu.

Do izjednačenja je Chelsea stigao u 69. minuti kada je Gary Cahill pogodio s otprilike 25 metara. U 81. minuti su se ''bluesi'' napokon dokopali i novog vodstva. Nakon brojnih dodavanja u kaznenom prostoru, Ashley Cole je gurnuo loptu Fernandu Torresu koji je zabio iz blizine, ali treba reći i da je pritom bio u zaleđu.

Gosti su nakon toga krenuli na sve ili ništa. U petoj minuti sudačke nadoknade je u napad krenuo i vratar Adam Federici što su domaći iskoristili za brzi kontranapad prema praktički praznim vratima. Hazard je pritom pokazao veliku nesebičnost i umjesto da sam postigne prvijenac u novom dresu, asistirao je Branislavu Ivanoviću za konačnih 4-2.

Zanimljivo je spomenuti da je od početka sezone 2009/10 Chelseaju ovo bila tek četvrta pobjeda u 26. utakmici u kojoj je primio dva ili više pogodaka. (TS)

Premiership, 3. kolo (unaprijed odigrana utakmica):

Chelsea - Reading 4-2 (Lampard 18 - 11m, Cahill 69, Torres 81, Ivanović 90+5 / Pogrebnjak 25, Guthrie 29)