Kakav nalet West Hama

Čekićari razbili Tottenham, Arsenal spretno do boda kod WBA

U posljednje dvije utakmice 7. kola engleske nogometne Premierlige Tottenham je pred svojim navijačima doživio teško poniženje od West Hama, dok su West Bromwich i Arsenal podijelili bodove.

Tottenham je na White Hart Laneu poražen od West Hama s uvjerljivih 3:0, čime je malo izgubio korak s vodećim momčadima na prvenstvenoj ljestvici. Čekićari su, s Mladenom Petrićem svih 90 minuta na klupi za pričuve, utakmicu riješili u 14 minuta drugog poluvremena, kada su od 66. do 79. minute postigli sva tri gola. Winston Reid otvorio je seriju u 66. minuti prizemnim udarcem iz neposredne blizine, nakon što je prvo njegov udarac glavom blokiran od strane njegovog suigrača.

Šest minuta kasnije na 2:0 je povisio Portugalac Ricardo Vaz Te, čiji je prvi udarac obranio Hugo Lloris, ali nije i drugi, dok je konačnih 3:0 postavio 20-godišnji Ravel Morrison sedam minuta kasnije. West Ham je pobjedom isplivao iz zone ispadanja i skočio do čak 14. mjesta.

West Bromwich je pred svojim navijačima zaustavio veliku seriju Arsenala od 10 uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima, no nije ga i pobijedio. Uzimanje sva tri boda spriječio je Jack Wilshere u 63. minuti utakmice, kada je sjajno iz prve pogodio donji lijevi kut domaćeg vratara i s udaljenosti od otprilike 20-ak metara. Prethodno je domaćine u vodstvo doveo Claudio Yacob u 42. minuti.

Arsenal je unatoč remiju i dalje na diobi prvog mjesta zajedno s Liverpoolom, a oba spomenuta sastava imaju po 16 bodova i +6 gol-razliku. Trećeplasirani je Chelsea s dva boda manje, baš kao i četvrtoplasirani Southampton.