Teške bitke

Perišić i Olić junački pali kod 'rudara', Badeljov HSV u velikim problemima

U prvih pet subotnjih utakmica 19. kola Bundeslige domaće su momčadi ostvarile stopostotan učinak, svih pet pobjeda…

Dvije momčadi iz gornjeg doma, Bayer i Schalke, su doslovno iščupale pobjede, jer su do njih došle u završnima fazama utakmica. Bayer je u Leverkusenu pobijedio Stuttgart 2-1 i tako ostvario devetu domaću pobjedu u sezoni.

Heroj pobjede je bio Erin Derdiyok koji je šest minuta prije kraja postavio konačnih 2-1 i tako učvrstio svoju momčad na drugom mjestu ljestvice. Prije tog pogotka je za domaćina strijelac bio Stefan Kießling, dok je na drugoj strani zabio Leitner, inače prvi pogodak na ogledu.

Istim je rezultatom Schalke slavio na svom stadionu protiv Wolfsburga koji je dobro parirao makar je početkom nastavka ostao s igračem manje (crveni karton Caligiurija). S igračem manje je Wolfsburg preko Arnolda izjednačio u 65. minuti, ali je devet minuta prije kraja odličnu partiju pobjedonosnim golom začinio Kevin-Prince Boateng. Prije toga je Boateng bio i asistent kod gola Brazilca Felipe Santane.

Kod Wolfsburga je cijelu utakmicu odigrao Ivan Perišić, dok je Ivica Olić igrao do 59. minute.

Hamburg je i dalje u problemima, pa je novi poraz upisan kod Hoffenheima. Firmino, Süle i Beck su bili strijelci za laganu pobjedu Hoffenheima od 3-0. Hamburg je ostao samo dvije pozicije udaljen od samoga dna ljestvice. Hrvatski nogometaš Milan Badelj je igrao cijelu utakmicu za Hamburg, uz dobiveni žuti karton, dok je Ivo Iličević u igru ušao u 58. minuti.

Korejci su donijeli pobjedu Mainzu protiv Freiburga od 2-0. Strijelci su bili Joo-Ho Park i Ja-Cheol Koo, dok je Augbsurg produbio krizu Werdera i slomio ga s 3-1, makar su gosti iz Bremena poveli. No, kasnije su ostali i sa igračem manje i bez šanse za osvajanjem i boda.

Hannover upotpunio stopostotan učinak domaćina

Nogometaši Hannovera savladali su Borussiju Mönchengladbach s 3-1 na svojoj HDI Areni i tako kompletirali stpostotan učinak domaćina u subotu odigranim utakmicama 19. bundesligaškog kola. U svih šest odigranih susreta tijekom dana pobjede su ostvarili domaćini, a Hannover je do šeste ovosezonske domaće pobjede stigao dvama golovima Mamea Birama Dioufa i jednim Artomsa Rudnevsa. Dvostruki je asistent bio Mađar Szabolcs Huszti. Jedini je pogodak za Borussiju Mönchengladbach postigao Peniel Mlapa.

Nakon sjajne prve polovice sezone Borussia Mönchengladbach loše je otvorila proljetni dio sezone. Poražena je u oba dosadašnja ligaška susreta u 2014., budući je prošlog tjedna izgubila kod kuće od Bayerna s 2-0. Hannover je pak startao s dvije pobjede, budući je u prošlom kolu upisao svoj prvi gostujući trijumf (3-1 protiv Wolfsburga). (TS)