Novi šok za Bayern, Lakić promašio pobjedu

Nogometaši Hannovera pobijedili su Bayern na svojoj AWD-Areni 3-1 u srazu 25. kola nogometne Bundeslige nanijevši tako bavarskoj momčadi novi, treći uzastopni poraz...

Nakon triju vezanih pobjeda, od kojih je posljednja bila upečatljivi trijumf kod europskog prvaka Milana na San Siru, sastav Louisa van Gaala izgubio je u Bundesligi od dortmundske Borussije, Schalkea u polufinalu DFB-Pokala, te sada od Hannovera opet prvenstveni dvoboj, sve unutar tjedan dana.

Kod Hannovera, trenutačno drugoplasirane bundesligaške momčadi, koja pod vodstvom Mirka Slomke nije izgubila već pet utakmica, od kojih je četiri dobila, Bayern su opet skupo koštale amaterske tehničko-taktičke pogreške i generalno nekvalitetna igra. Prvi su gol domaći (Abdellaoue) zabili iz kontranapada nakon izgubljene lopte na sredini terena, drugi (Rausch) nakon izvedenog kornera i akcije koja je uslijedila, a treći, nakon što su gosti preko Robbena (zabio glavom na asistenciju Riberyja) smanjili na 2-1, poslije izgubljene lopte Nizozemca na sredini te katastrofalne reakcije golmana Thomasa Krafta, koji je u gol propustio prosječan udarac Pinta. Dogodilo se to u 62. minuti.

U 73. je sve nade Bavaraca zbog preoštrog starta na Stindlu pokopao Brazilac Breno dobivši izravni crveni karton.

U Frankfurtu su Eintracht i Kaiserslautern odigrali derbi jugozapadne Njemačke bez pogodaka. Kapetan gostiju Srđan Lakić, koji je odigrao cijelu utakmicu, promašio je priliku utakmice u 89. minuti. U kontranapadu 2 na 1 suigrač Hloušek vratio mu je povratnu loptu s lijeve strane. Golman Fährmann posve je ispao iz igre, a ispred Lakića i gotovo praznog gola, na nekih 8-9 metara udaljenosti po sredini vratiju, stajao je još samo jedan branič domaćih, koji se povukao na gol-crtu. Lakić je, međutim, početnički promašio šut lijevom nogom.

Stiven Rivić u redovima gostiju odigrao je 75 minuta.

Kaiserslauternu je to bio četvrti remi u proljetnom dijelu prvenstva u osmom nastupu. Još uvijek igrači trenera Marca Kurza čekaju prvu prvenstvenu pobjedu u 2011. godini.

Eintracht ne samo da čeka prvu pobjedu, već i prvi gol u 2011. godini, u kojoj su upisali šest poraza.

Bio je ovo 78. susret dvaju regionalnih rivala u Bundesligi i prvi bez ijednoga postignutog pogotka.

Mario Gavranović kao istureni je napadač počeo na gostovanju svog Schalkea kod Stuttgarta na Mercedes-Benz-Areni. Bio je to njegov prvi bundesligaški nastup od prve minute. Na početku drugog dijela utakmice zamijenio ga je Edu.

Domaća je momčad slavila 1-0 pogotkom Kuzmanovića iz 11-erca u 15.minuti, te se dvjema uzastopnim pobjedama probila na 15.mjesto ljestvice. Prvi su put igrači Bruna Labbadije izvan zone ispadanja nakon 12. kola.

Do pobjede je nade došao još jedan utopljenik. Borussia iz Mönchengladbacha na svom je stadionu pobijedila Hoffenheim 2-0. Boris Vukčević igrao je za goste do 69. minute.

Nürnberg je došao do uvjerljive domaće pobjede (5-0) nad St. Paulijem uz četiri postignuta pogotka Christiana Eiglera. Dosad je ove sezone zabio samo dva gola.