Bundesliga: Mladi Vatreni zabio prvijenac u porazu Mainza

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Petar Slišković postigao je svoj prvi pogodak za seniorsku momčad Mainza. Na njegovu žalost bio je to samo počasni pogodak jer je Mainz izgubio u gostima kod Kölna (4-2)...

Mainz je pao na četvrto mjesto na bundesligaškoj ljestvici nakon 22 kola, a ovo mu je bio deveti poraz sezone, četvrti u gostima. Köln je, pak, pobjegao iz zone ispadanja, s 25 bodova se nalazi na 13. mjestu.

Köln je poveo već u trećoj minuti pogotkom Lukasa Podloskog koji je iz slobodnog udarca s 35 metara pokušavao pronaći Martina Laniga, ali je lopta prošla sve igrače i završila iza leđa Heinza Müllera. Mainz se vratio u 31. minuti preko Samija Allaguija, ali na poluvrijeme su s prednošću ipak otišli domaćini nakon što je Milivoje Novaković zabio glavom na asistenciju Laniga.

Ista dvojica igrača koja su pogađala za Köln u prvom dijelu, povećala su prednost u nastavku na 4-1. Podolski je loptu u mrežu smjestio u 55. minuti, a Novakovič pet minuta kasnije. Obojica sada imaju po devet prvenstvenih golova na kontu ove sezone.

Slišković je u igru ušao u 65. minuti umjesto Malika Fathija, a bundesligaški je prvijenac upisao u 89. minuti. Proigrao ga je Christian Fuchs, a 19-godišnji hrvatski napadač je zabio lijevom nogom. Slišković je tek nedavno priključen prvom sastavu, a ranije ove sezone je postigao 12 golova u 15 nastupa za rezervnu momčad u regionalnoj ligi.