Bundesliga: Čudesni Mainz ponovo na vrhu!

Nogometaši Mainza vratili su se na čelno mjesto ljestvice njemačkog prvenstva 1-0 pobjedom u Leverkusenu kod Bayera. Iskoristili su, jasno, i nešto ranije ostvareni remi Borussije (D) i Hoffenheima (1-1)...

Nakon što su u sezonu startali sa sedam pobjeda, izjednačivši tako ligaški rekord Bayerna i Kaiserslauterna, Mainz je u prošlome kolu doživio prvi poraz u sezoni. Svladao ga je HSV 1-0. No, nikakvog to traga na njima nije ostavilo, već u nedjelju, u utakmici 9. bundesligaškog kola, Mainz se vratio starim navikama.

Tri boda Mainz je pogodio u 70. minuti utakmice. Proslavio se pritom Andreas Ivanschitz koji je u igru ušao samo dvije minute ranije.

U drugoj utakmici dana Stuttgart je slavio protiv St. Paulija 2-0. Druga je to pobjeda do sada posljednjeplasirane momčadi ljestvice, a za nju su precizni bili Niedermeier (19.) i Kuzmanović (79.).