Igrao i Mandžo!

Bayern se spasio golčinom Alcantare u 93. i srušio još jedan rekord

Nogometaši Bayerna sačuvali su nepobjedivost i nakon 18 odigranih utakmica u Bundesligi. Slavili su u Stuttgartu s 2-1 iako su dugo opasno 'visjeli'...

U zaostalom dvoboju 17. kola Stuttgart je na svojoj Mercedes Benz Areni vodio od 29. minute, a pogodak je postignut iz kontroverzne situacije. Sedamnaestogodišnji Timo Werner je pucao iz daljine, lopta se odbila od Vedada Ibiševića do Mohammeda Abdellaouea, a od njega opet do bosansko-hercegovačkog napadača koji je iskoristio šansu i matirao Manuela Neuera. Gosti su se žalili da je Abdellaoue kod primanja lopte bio u zaleđu, ali suci se nisu oglasili.

Bayern je u drugom poluvremenu krenuo sa silnim napadima, a do izjednačenja je napokon došao u 76. minuti kada je Thiago Alcantara nabacio iz slobodnog udarca, a Claudio Pizarro glavom smjestio loptu u mrežu.

I kad se već činilo da će ogled završiti bez pobjednika, Rafinha je nabacio s desnog krila, a Thiago atraktivno zabio 'škaricama'.

Od 59. je minute za Bavarce zaigrao i naš Mario Mandžukić koji zbog nedovoljnog zalaganja na treninzima nije bio u kadru za prošlu utakmicu protiv Borussije Mönchengladbach. Hrvatski je napadač pružio uobičajeno puno trke i zalaganja, ali nije uspio postići pogodak.

Novi rekord Bayerna

Momčad Pepa Guardiola još jednom je prepravila povijesne knjige. Naime, u svakoj od posljednjih 28 gostujućih utakmica u Bundesligi Bayern je postigao barem jedan pogodak. Srušio je time rekord HSV-a koji je od 1981. do 1983. skupio 27 uzastopnih gostovanja na kojima je zabijao.

Dodajmo i da je Bayernu ovo bila 43. utakmica zaredom u Bundesligi u kojoj nije poražen.

Bayern na kontu sada ima 16 pobjeda u 18 kola i na vrhu ima ogromnih 13 bodova prednosti pred Bayerom iz Leverkusena. (TS)