Bundesliga: Bayer na pet bodova od vodeće Borussije

Nogometaši Bayera upisali su petu uzastopnu pobjedu u nizu svladavši u posljednjem dvoboju 29. bundesligaškog kola St. Pauli u Leverkusenu 2-1...

Morali su nogometaši Juppa Heynckesa spašavati bodove nakon što su gosti poveli u 58. minuti poreko Takyija. Nakon lijepe asistencije Derdiyoka u 66. je minuti izjednačio Stefan Kießling, da bi u 77. za pobjedu pogodio Lars Bender.

S ovom su se pobjedom Leverkužani primakli na samo pet bodova zaostatka za vodećom Borussijom iz Dortmunda. Do kraja prvenstva igra se još pet kola.

Momčad iz Hamburga upisala je pak sedmi uzastopni poraz, te se spašavanje prvoligaškog statusa za njih čini sve težim. Premda je bio najavljen u početnom sastavu, potencijalni mladi hrvatski reprezentativac Petar Filipović (20) nije ulazio u igru s klupe za pričuvne igrače St. Paulija.

Borussia iz Mönchengladbacha, posljednjeplasirana momčad prvenstva, nastavlja s odličnim igrama u nastavku prvenstva. Deklasirali su nogometaši Luciena Favrea u nedjelju Köln 5-1 proslavivši i petu svoju proljetnu pobjedu. U jesenskom dijelu prvenstva došli su samo do dvije. Jedna od njih bila je baš u Kölnu, također impresivna (4-0).

Do pobjede su sastav iz Mönchengladbacha, koji se pet kola prije kraja približio St. Pauliju na samo dva boda zaostatka, predvodili Marco Reus s dvama pogocima i asistencijom, te Mike Hanke s asistencijama za sva tri prva gola domaćih, među njima oba Reusova.

Za gostujuću je momčad svih devedeset minuta odradio Mato Jajalo. Zaradio je žuti karton.

Bundesliga, 29. kolo:

Borussia M. - Köln 5-1 (Arango 29, Reus 34, 39, Daems 65, Nordtveit 67 / Novakovič 50)

Bayer – St. Pauli 2-1 (Kießling 66, Bender 77 / Takyi 58)