To je otvaranje

'Brzi centar': Spartak krenuo u sezonu golom u prvih 10 sekundi!

Poslije pobjede CSKA-a protiv Rostova (1-0), u nastavku subotnjeg programa 1. kola ruske Premierlige odigrane su još dvije utakmice, a posebno je zanimljivo bilo u Vladikavkazu...

Jedan od favorita za naslov, moskovski Spartak, pobijedio je domaću Alaniju s 2-1, a do vodstva je došao nakon samo deset sekundi igre! Toliko je trebalo Nigerijcu Emmanuelu Emenikeu da pobjegne nepažljivoj domaćoj obrani i smjesti loptu u mrežu. Vratila se Alania već u 14. minuti kada je strijelac bio Arsen Hubulov, ali Spartak, na čijoj klupi od ove sezone sjedi španjolski stručnjak Unai Emery, na kraju je ipak slavio zahvaljujući autogolu Antona Grigorjeva iz 86. minute.

Moskovski Dinamo pao je u gostima kod Volge iz Nižnji Novgoroda (1-0). Jedini je strijelac u 69. minuti bio Aleksandr Šulenin. Hrvatski reprezentativac Gordon Schildenfeld nije bio u momčadi Dinama.(TS)