Brutalno: Chelsea utrpao sedam komada i prekinuo crni niz!

U posljednje dvije utakmice FA kupa Chelsea je na Stamford Bridgeu "potopio" drugoligaša Ipswicha 7-0, dok su Leicester i Manchester City odigrali bez pobjednika 2-2 na stadionu Walkers...

Aktualni engleski prvak Chelsea je sve svoje frustracije uvjetovane u posljednje vrijeme katastrofalnim rezultatima u Premiershipu iskalio na trenutno 19-plasiranoj momčadi druge lige. Po dva su se puta u redovima engleskog prvaka u strijelce upisivali Daniel Sturridge i Frank Lampard, dok su po jednom mrežu zatresli Nicolas Anelka, Salomon Kalou i Carlos Edwards (autogol).

City je na gostovanju kod također drugoligaša Leicestera primio gol već u 1. minuti (Souleymane Bamba), da bi potpuno preokrenuo rezultat do poluvremena golovima Jamesa Milnera i Carlosa Teveza (petom). Konačnih 2-2 postavio je Andy King u 64. minuti nakon nonšalantne pogreške vratara Joea Harta kojem je ispala lopta u vlastitom petercu.

Leicester i City tako će odigrati novu utakmicu koja će odlučiti putnika dalje, ovoga puta na Gradskom stadionu u Manchesteru.

FA Cup, 3. kolo:

Chelsea – Ipswich 7-0 (Kalou 33, Sturridge 34, 52, Edwards 41-ag, Anelka 49, Lampard 78, 79)

Leicester – Manchester City 2-2 (Bamba 1, King 64 / Milner 23, Tevez 45)