breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Sjajan pogodak

Briljantni Perišić novom majstorijom započeo preokret Borussije!

Pobijedili su nogometaši dortmundske Borussije Mainz na gostovanju 2-1 u srazu sedmoga bundesligaškog kola pogotkom Poljaka Lukasa Piszczeka u 90. minuti utakmice...

Desni bek branitelja naslova zabio je iz daljine svoj prvi gol u dresu Dortmunđana, te time prekinuo seriju Kloppove momčadi od tri prvenstvene utakmice bez pobjede. Treba spomenuti da je tom pogotku prethodio slobodan udarac s lijeve strane koji je izveo naš Perišić.

Nešto ranije, u 64. minuti, hrvatski je reprezentativac Ivan Perišić zabio premijerni gol za Borussiju u Bundesligi. Pogodio je nakon finog lažnjaka malo unutar i po sredini 16-erca, plasiravši majstorski loptu desnom nogom, pored noge braniča koji je pokušao blokirati šut, u desni donji kut gola domaćeg vratara.

Na terenu momčadi koju je prije dolaska u Dortmund vodio Jürgen Klopp Borussia je došla do zaslužene pobjede jer je stvorila velik broj prilika već i prije Perišićeva izjednačenja. Imali su protiv u obrani opet neuvjerljivih prvaka domaćini svejedno nekoliko lijepih prilika u drugom poluvremenu, ali ih nisu realizirali.

szólj hozzá: Mai 1-1 Dort

Ivan Perišić odigrao je vrlo dobro cijelu utakmicu na poziciji lijevoga veznog igrača. Drugu je utakmicu zaredom odigrao od početka do kraja.

Prvi je put ove sezone za Dortmunđane nastupio Lucas Barrios, centarfor koji se ozlijedio nastupajući za Paragvaj na Copa Americi prije dva mjeseca. Ušao je u igru u 75. minuti.

Mario Mandžukić bio je ponajbolji igrač Wolfsburga koji je na svojoj Volkswagen Areni došao do treće pobjede u sezoni pobijedivši Kaiserslautern 1-0, i to s igračem manje: u 45. je minuti isključenje zaslužio grčki stoper Sotiris Kyrgiakos.

Mandžukić je u igru ušao u 46. minuti, te je u 63. petom krasno proigrao Marcela Schäfera koji je s lijeve strane asistirao Ashkanu Dejagahu za jedini pogodak na utakmici.

Lijepo je Mandžukić u 78. minuti asistirao za gol Hasana Salihamidžića (ušao u igru dvije minute ranije), ali je linijski sudac procijenio da se hrvatski napadač našao u zaleđu.

Cijelu je utakmicu protiv svog bivšeg kluba odigrao Srđan Lakić, dok Hrvoje Čale nije bio u kadru.

Schalke je odigrao sjajnu utakmicu pod vodstvom privremenog trenera Seppa Eickkorna (Ralf Rangnick povukao se prošle srijede zbog zdravstvenih problema) i na svom stadionu pobijedio Freiburg 4-2, dok je Borussia iz Mönchengladbacha ponovno privremeno zasjela na vrh ljestvice zahvaljujući domaćoj 1-0 pobjedi nad Nürnbergom.

Bundesliga, 7. kolo:

Borussia M. - Nürnberg 1-0 (Daems 76-11m)

Augsburg – Hannover 0-0

Schalke – Freiburg 4-2 (Farfan 33, Hubtelaar4 62, Holtby 67, Raul 74 / Cisse 3, Jendrišek 83)

Mainz – Borussia D. 1-2 (Müller 33 / Perišić 64, Piszczek 90)

Wolfsburg – Kaiserslautern 1-0 (Dejagah 63)