Borussiji samo remi, Bayern razbio Kaiserslautern

Remi vodeće momčadi Borussije iz Dortmunda i vrlo uvjerljiva pobjeda minhenskoga Bayerna dva su najvažnija rezultata dosadašnjeg dijela subotnjeg programa 19. kola njemačkog nogometnog prvenstva...

Dortmunđani su na svom travnjaku odigrali, može se reći, samo 1-1 protiv Stuttgarta, kluba u borbi za ostanak u bundesligaškom društvu. Mario Götze zabio je malo iskosa s lijeve strane svoj četvrti gol sezone za domaćina u 43. minuti, no Pavel Pogrebnjak pobrinuo se šest minuta prije kraja ogleda za iznenađenje kola i šesnaesti bod svoje momčadi. Zabio je jakim udarcem s vrha šesnaesterca.

Situaciju je iskoristio aktualni prvak lige, Bayern, koji se, iskoristivši i poraz Hannovera, bodovno primaknuo vrhu. U drugome prvenstvenom kolu Kaiserslautern ih je svladao 2-0 golovima Srđana Lakića i Ive Iličevića, a sada su Bavarci uzvratili s čak 5-1 u nadahnutoj utakmici Marija Gomeza, strijelca hat-tricka. Postignutim golovima Gomez se na drugom mjestu ljestvice strijelaca izjednačio s Gekasom iz Eintrachta. Vodeći Freiburgov Cisse zabio je jednoga više.

Za K'lautern nije nastupio Lakić (odrađivao crveni karton), ali jest Iličević u punoj minutaži. Svih 90 minuta za Bayern odradio je i Danijel Pranjić.

Do pobjede je stigao i Schalke kod Hannovera, a bilo je 1-0. Jedini gol na utakmici postigao je Raul što mu bio je ukupno deseti bundesligaški pogodak. Ivan Rakitić odigrao je 85. minuta za sastav iz Gelsenkirchena koji se pobjedom, sedmom prvenstvenom, popeo na deseto mjesto ljestvice.

Baš s njega Schalke je istisnuo Kaiserslautern, kojeg je minimalnom 1-0 pobjedom prestigao i Wolfsburg, za kojega je Mario Mandžukić odigrao cijelu utakmicu, a za kojega je gol postigao Simon Kjær u 82. minuti. Dogodilo ser to na gostovanju kod Mainza čiji je učinak u domaćim utakmicama sada izjednačen na pet pobjeda i poraza.