Apsolutna vladarica

Borussija se ne šali! Razbila Schalke za pola sata!

Borussija iz Mönchengladbacha nastavlja sa sjajnim predstavama i u drugom dijelu sezone, a u 21. kolu na Burussija-Parku za 32 minute su utrpali Schalkeu tri komada (3-0)...

Momčad iz Gelsenkirchena nije se ni snašla, a domaćini su već vodili s 2-0. U prvoj organiziranoj akciji Reus je u 2. minuti doveo Borussiju u vodstvo, a već u 15. nekadašnji napadač upravo Schalkea, Mike Hanke, povisio je na 2-0. Priču je po pitanju pobjednika zaključio Arango golom za 3-0 u 32. minuti.

U dvije domaće utakmice u proljetnom dijelu sezone Bayern i Schalke su napuštali Mönchengladbach s po tri pogotka u mreži, a ako se uzme u obzir da su u zadnjih šest susreta igrači Hansa Meyera primili samo jedan zgoditak jasno je da više nema dileme oko njihove vrlo ozbiljne kandidature za naslov prvaka. U ovom izravnom srazu Borrusija je preskočila Schalke, te se vratila na bod od Bayerna odnosno tri od imenjaka iz Dortmunda.

Hertha je teško stradala na gostovanju kod Stuttgarta s 5-0, a junak domaćina bio je austrijski nogometaš Martin Harnik koji je berlinčanima zabio tri pogotka.

Nije se proslavila obrana Herthe na čelu s kapetanom Androm Mijatovićem koji je odigrao cijelu utakmicu na Mercedes-Benz Areni. Raspoloženi Stuttgart već je u prvih 45 minuta otklonio sve dvojbe oko pobjednika ovog susreta. Naime, nakon što su u 24. i 28. minuti Vedad Ibišević i Martin Harnik doveli "švabe" u vodstvo 2-0, u 30. minuti je izravan crveni karton zaradio Herthin Andreas Ottl, pa su Okazaki i Harnik do kraja prvog dijela svojim povisili na 4-0. U nastavku su domaćini s čovjekom više nastavili pritisak na obranu gostiju koja je popustila u 58. minuti za treći pogodak Harnika na ovom susretu odnosno jubilarni 10. u prvenstvu ove sezone.

Bez Arjena Robbena u početnom sastavu drugu utakmicu zaredom, Bayern je pred svojim navijačima s 2-0 svladao slabašni Kaiserslautern. Veliku dominaciju u udarcima na protivnička vrata (16-4), te u posjedu lopte (75-25), u prvih pola sata konkretizirali su Gomez i Müller. Mariju Gomezu je ovo bio 18. bundesligaški zgoditak sezone. Ivica Olić je zaigrao umjesto Francka Riberyja od 78. minute, a Robben je dobio priliku od 56. kada je zamjenio strijelca Müllera.

Aktualni prvak i trenutno vodeća momčad prvenstva dortmundska Borussija je na svojoj Signal-Iduna Areni s tijesnih 1-0 bila bolja od Bayera za kojeg je od početka pa do 75. minute na poziciji desnog bočnog braniča zaigrao i Vedran Ćorluka. Jedini gol na utakmici djelo je Kagawe u 45. minuti, a za Borussiju je od 86. nastupio Ivan Perišić.

Drugu utakmicu za redom od povratka u Mainz zabio je Egipćanin Zidan, a ovog puta je to bilo dovoljno za domaći remi 1-1 s Hannoverom kojem je bod osigurao Sobieh minutu prije isteka 90. odnosno svega četiri minute po ulasku u igru.

Pogoci u Bremenu pali su na početku, te na izmaku susreta između Werdera i Hoffenheima (1-1). Poveli su gosti u 4. minuti preko Vestergaarda, a izjednačio je Arnautović u 90. minuti. Srđan Lakić je predovdio napad Hoffenheima od početka dvoboja, a zamjenjen je desetak minuta prije kraja.
U nedjelju će u preostale dvije utakmice 21. kola Bundeslige igrati Augsburg i Nürnberg, te Köln i HSV. (M.I./TS)