Asistencija Olića

Borussia proslavila rođendan 'petardom', Götze u stilu najvećih!

Aktualni prvak njemačke nogometne Bundeslige Borussia Dortmund lakoćom je izborio četvrtfinale DFB Pokala 5-1 pobjedom nad Hannoverom...

Hat-trick Marija Götzea bio je i više nego dovoljan za prolazak Borussije među osam najboljih momčadi njemačkog Kupa, a svoje je pogotke postizao u 3., 40. i 84. minuti. Poljak Jakub Błaszczykowski zabio je između Götzeova prvog i drugog pogotka za 2-0, a točku na i uvjerljive pobjede stavio je drugi Poljak - Robert Lewandowski u sudačkoj nadoknadi susreta.

Jedini pogodak za goste postigao je Mame Diouf u 79. minuti utakmice. Ivan Perišić susret je započeo na klupi za pričuve, a u igru je ušao u 85. minuti umjesto strijelca drugog pogotka Błaszczykowskija.

Borussija je tako nastavila svoju put prema obrani naslova Kupa, a pobjedu su navijačima darovali za 103. rođendan kluba.

Prolazak u četvrtfinale osigurao je 2-1 pobjedom i Wolfsburg, naših Ivice Olića i Srđana Lakića, protiv Bayer Leverkusena. Olić je odigrao svih 90 minuta u redovima domaćina, te je bio asistent Christianu Traschu za prvi pogodak momčadi, kojim je krenuo preokret. Naime, do 78. minute i pogotka Trascha Wolfsburg je autogolom Fagnera gubio 1-0.

Konačan rezultat i osiguranje prolaska svojoj momčadi osigurao je Nizozemac Bas Dost pogotkom u 90. minuti utakmice.

Stuttgart je identičnim rezultatom kao i Wolfsburg slavio na svom travnjaku protiv Kölna, za koji je Mato Jajalo odigrao svih 90 minuta. Bochum je pak lakoćom pred svojim navijačima s 3-0 ispratio München 1860. Za goste je u 69. minuti u igru ušao Marin Tomasov, ali je njegova momčad nakon toga primila dva pogotka. (TS)

DFB Pokal, osmina finala, jedna utakmica:

Bochum - München 1860 3-0 (Dedić 30, Maltritz 75, 78)

Wolfsburg - Bayer Leverkusen 2-1 (Trasch 78, Dost 90 / Fagner 31-ag)

Borussia (D) - Hannover 5-1 (Götze 3, 40, 84, Błaszczykowski 18, Lewandowski 90 / Diouf 79)

Stuttgart - Köln 2-1 (Gentner 31, Ibišević 35-11m / Clemens 80)