Bundesliga

Borussia pokvarila Bayernovo slavlje, asistencija Santinija

Nogometaši Bayerna još će malo pričekati s proslavom naslova njemačkih prvaka. Borussia Dortmund je u 27. kolu Bundeslige slavila u gostima kod Stuttgarta (2-1) i tako odgodila promociju Bavaraca...

Bayern je uoči ovoga kola imao 20 bodova prednosti u odnosu na Borussiju i da su Dortmunđani izgubili ili odigrali neodlučeno u Stuttgartu, momčad Juppa Heynckesa bi u kasnijoj utakmici protiv HSV-a pobjedom mogla potvrditi naslov. "Crno-žuti" se ipak nisu spotaknuli i to ponajviše zahvaljujući svojim poljskim adutima.

U 29. je Marco Reus nabacio iz slobodnog udarca, a Lukasz Piszczek je glavom matirao Svena Ulreicha. Mario Götze je u 59. minuti dvaput zaustavio loptu na crti, ali samo minutu kasnije Borussia je ipak, poslije loše reakcije svoje obrane, kapitulirala, a strijelac za izjednačenje je bio Alexandru Maxim. Kola su za Švabe, međutim, krenula nizbrdo deset minuta kasnije kada je drugi žuti karton dobio Georg Niedermayer. Aktualni prvaci su to znali iskoristiti i u 82. je minuti Piszczek asistirao sunarodnjaku Robertu Lewandowskom za pobjedu.

Lewandowski je zabio već deveto kolo zaredom, a u bundesligaškoj su povijesti dulje serije imali samo Klaus Allofs (10) i Gerd Müller (16).

<object width="480" height="280"><param name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=4tWDIwMtMVG5l205" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><embed width="480" height="280" src="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=4tWDIwMtMVG5l205" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" /></object><br /><a href="http://videa.hu/videok/sport/stuttgart-1-2-borussia-dortmund-4tWDIwMtMVG5l205" title="Stuttgart 1-2 Borussia Dortmund">szólj hozzá: Stuttgart 1-2 Borussia Dortmund</a>

Ukupno Lewandowski ove sezone na kontu ima 20 pogodaka i prvi je strijelac lige, a najbliža mu je pratnja s 18 golova Stefan Kießling koji je u subotu zabio dvaput u gostujućoj pobjedi Bayer Leverkusena protiv Fortune (4-1). Andre Schürrle je također bio dvostruki strijelac za "apotekare" koji imaju četiri boda manje od Dortmunđana.

Borba za četvrto mjesto i kvalifikacije Lige prvaka i dalje je vrlo neizvjesna, a trenutno je na toj poziciji Schalke koji je na svojoj Veltins Areni bio bolji od Hoffenheima s 3-0. Tek su u zadnjih 20 minuta domaći slomili otpor suparnika, a strijelci su bili Marco Höger, Raffael i Teemu Pukki.

Samo tri boda manje od Schalkea imaju Mainz koji je u subotu odigrao 1-1 protiv Werdera, Freiburg koji je svladao Borussiju Mönchengladbach i Eintracht koji tek u nedjelju igra protiv Greuther Fürtha. Spomenimo da je Ivan Santini igrao za Freiburg od 86. minute i asistirao Maxu Kruseu za konačnih 2-0 u sudačkoj nadoknadi. Mateo Pavlović je svih 90 minuta ostao na klupi Werdera. (TS)