Sjajne akcije

Borussia na krilima novog pojačanja zasjela na vrh Bundeslige!

Nogometaši Borussije Dortmund upisali su na gostovanju u Frankfurtu kod Eintrachta i četvrtu ovosezonsku pobjedu u njemačkoj Bundesligi, kojom su samostalno zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice...

Iako su bili nekoliko puta bolji od svog suparnika, nogometaši dortmundske momčadi slavili su s mršavih 2-1, no dovoljnih za ostvarenje maksimalnog učinka dosada u Bundesligi. Borussia nakon četiri odigrana kola ima isto toliko pobjeda, uz gol-razliku 9-2.

Ovoljetno pojačanje momčadi Jürgena Kloppa, Armenac Henrih Mhitarjan, bio je dvostruki strijelac za goste u 10. i 56. minuti utakmice. U 10. ga je minuti sjajno u kaznenom prostoru proigrao poljski reprezentativac Jakub Blaszczykowski, nakon čega mu nije bilo teško poslati loptu pored domaćeg vratara Kevina Trappa.

Pogodak u 56. minuti je bio daleko ljepši od prvog, a Armenac ga je postigao s ruba kaznenog prostora, lijevom nogom, u donji desni kut Trappova gola. Mhitarjan je vukao loptu paralelno s crtom koja označava šesnaesterac, a kada je pronašao prostor za udarac je neobranjivo opalio za, pokazalo se, konačnih 2-1.

Između dva Armenčeva pogotka za domaćina je u 36. minuti izjednačio Vaclav Kadlec, kojem se lopta sretno odbila od Borussijine vratnice. Recimo i da kod domaćina u momčadi nije bilo hrvatskog nogometaša Srđana Lakića. (TS)

Bundesliga, 4. kolo:

Stuttgart - Hoffenheim 6-2 (Rüdiger 12, Ibišević 19, 47, 63, Maxim 28, 55 / Volland 26, Roberto Firmino 87)

Eintracht Frankfurt - Borussia (D) 1-2 (Kadlec 36 / Mhitarjan 10, 56)