Bundesliga

Borussia (M) šokirala Dortmund, domaćini bez pobjede

U ogledu dvije Borussije slavila je, iznenađujuće, ona iz Mönchengladbacha i to na gostujućem terenu, u Dortmundu, u ogledu 25. kola Bundeslige…

U Dortmund je Borussia (M) došla s vrlo lošim nizom posljednjih tjedana, s tri remija, četiri poraza i bez pobjede u posljednjih sedam prvenstvenih utakmica. No, ove je subote Borussia (M) slavila 2-1 kod uglednog suparnika i nanijela mu već četvrti domaći poraz u sezoni.

Oba su pogotka gosti postigli u prvom dijelu, Brazilac Raffael je pogodio u 31. minuti, dok je Max Kruse podigao na 2-0 devet minuta kasnije.

U 69. minuti je Borussia (M) ostala s igračem manje poslije isključenja Nordtveita nakon čega je domaćin dodatno pojačao ofenzivu. No, za Borussiju (D) nije zabio ni Lewandowski, ni Aubameyang, već 21-godišnji Srbin Miloš Jojić i time postavio konačnih 2-1.

Bio je to inače dan gostiju. Niti jedna domaća momčad nije slavila, a pobjedu su na strani još odnijeli Mainz i Hannover. Mainz je početkom drugog dijela primio dva brza gola od Hoffenheima, ali je 0-2 do kraja pretvorio u pobjedu 4-2. Junak pobjede je bio Shinji Okazaki koji je zabio posljednja dva gola na utakmici i donio gostima tri boda.

Jedina momčad koja nije zabila gol je bila Hertha, a u Berlinu je Hannover slavio s laganih 3-0. Strijelci su bili Stindl, Schlaudraff i Huszti.

Wolfsburg je uzeo samo bod kod Eintracht Braunschweiga (1-1) a hrvatski je dvojac u igru ušao u završnici susreta. Ivica Olić od 72. i Ivan Perišić od 77. minute nisu uspjeli promijeniti rezultat.

Stuttgart je devetu utakmicu zaredom bez pobjede. Poslije sedam poraza u nizu i jednog remija Stuttgart je opet remizirao i to kod Werdera u Bremenu (1-1). Stuttgart je u 45. minuti propustio realizirati penal (Harnik), a propustio je i vodstvo 1-0 primivši pogodak deset minuta prije kraja od Hunta.

Za kraj subote u kasnijem će terminu derbi u Münchenu odigrati Bayern i Bayer. (TS)

Bundesliga, 25. kolo:

Borussia (D) - Borussia (M) 1-2 (Jojić 77 / Raffael 31, Kruse 40)

Werder - Stuttgart 1-1 (Hunt 79 / Niedermeier 55)

Hoffenheim - Mainz 2-4 (Polanski 49, Roberto Firmino 52 / Choupo-Moting 67, Saller 73, Okazaki 75, 90+2)

Eintracht Braunschweig - Wolfsburg 1-1 (Bellarab 48 / Luiz Gustavo 35)

Hertha - Hannover 0-3 (Stindl 49, Schlaudraff 57, Huszti 90)