Golčina Kiyotakea

Borussia jedva do pobjede: Tek u finišu slomili novog bundesligaša

U nedjelju je kompletirano 2. kolo njemačke Bundeslige u kojem je aktualni doprvak, Borussia Dortmund, na jedvite jade slavio protiv novog prvoligaša Eintrachta iz Braunschweiga s 2:1.

Nakon uvodnih 45 minuta nezanimljivog nogometa, u kojem Borussia nije stvorila nijednu pravu priliku za pogodak, očekivao se bolji nastavak. Međutim, novi se prvoligaš pokazao daleko tvrđim orahom nego što su to nogometni analitičari prognozirali, te su imali bod u džepu sve do 75. minute kada je njihova obrana konačno probijena.

Učinio je to Jonas Hofmann, koji je u igru ušao osam minuta ranije umjesto junaka 1. kola Pierre-Emerika Aubameyanga, strijelca hat-tricka. Hofmann je dobro prošao po desnoj strani, poslao loptu prema sredini vrha šesnaesterca do stopera Matsa Hummelsa, koji iz prve odigrava kroz obranu prema Hofmannu, koji pak od stative pogađa dijagonalni kut Braunschweigova gola.

Borussia Dortmund 2-1 Braunschweig Footyroom.com by Futbol2101

Desetak minuta kasnije i drugi igrač s klupe, Marco Reus, zabija za udvostručenje vodstva, a čini to sigurno s bijele točke. Činilo se da su tri boda konačno sigurna, no tada poljski napadač domaće momčadi Robert Lewandowski nesretno šalje loptu u vlastitu mrežu za 2:1. Srećom po Borussiju vremena za nešto više od toga nije bilo.

U drugom susretu dana u Nürnbergu su bodove podijelili istoimeni domaćin i berlinska Hertha odigravši 2:2. Gosti su imali sva tri boda u džepu sve do 89. minute, kada je Hiroshi Kiyotake fantastično pogodio iz slobodnog udarca za 2:2.