Junak Begović

Fanatični Stoke prekinuo niz ManUtd-a u fantastičnoj utakmici!

Nogometaši Manchester Uniteda prosuli su prve bodove ove sezone u 6. kolu engleskog Premiershipa na gostovanju kod uvijek neugodnog Stoke Cityja odigravši 1-1...V

Iako je momčad Sira Alexa Fergusona u dosad pet odigranih kola ostvarila maksimalni bodovni učinak, Stoke se pokazao kao pretvrdi orah za pomalo okrnjeni sastav iz Manchestera. Naime, Wayne Rooney nije ni konkurirao za sastav zbog ozljede prepona, dok je Meksikanac Javier Hernandez upao u momčad u posljednji trenutak nakon povratka od ozljede, ali to se pokazalo kao loš potez. U 11. minuti utakmice u jednom duelu s robusnim Jonathanom Woodgateom Meksikanac je primio jak udarac zbog kojeg nije mogao nastaviti utakmicu. Zamijenio ga je 31-godišnji Michael Owen.

Činilo se kao da sve dolazi na svoje u 27. minuti kada je Portugalac Nani doveo "crvene vragove" u vodstvo. To je ujedno bio i jedini pogodak poluvremena u kojem je United imao inicijativu.

U nastavak su nogometaši menadžera Tonyja Pulisa ušli puno odlučnije što im se na samom startu istog i isplatilo. Ovoljetno pojačanje Peter Crouch zabio je, naravno, glavom nakon kornera Etheringtona, te poravnao rezultat na 1-1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako je Manchester imao veću inicijativu. Junak domaće momčadi, osim strijelca, bio je bosanski vratar Asmir Begović koji nije dozvolio da udarci Ashleyja Younga i Michaela Owena završe u njegovoj mreži.

s1-1u by jimbrasalonso

Manchester je unatoč prosipanju prvih bodova u sezoni i dalje vodeći s jednakim brojem bodova kao i njihov imenjak (City), ali s boljom gol-razlikom.