Premiership

Bolton slavio, Klasnić sudjelovao kod prvog pogotka!

Odigrane su prve dvije utakmice 17. kola Premiershipa. U derbiju začelja Bolton je na gostovanju svladao Blackburn 2-1 i pobjegao s dna ljestvice...

Nakon pet uzastopnih poraza Bolton je pronašao mušteriju, i to susjeda na ljestvici s kojim je sada zamijenio mjesta. Gosti su uputili samo četiri udarca prema vratima Blackburna, od toga dva u okvir, međutim ta dva su bila dovoljna za dva pogotka i 4. pobjedu koja im je donijela bjeg sa začelja. Naime, Mark Davies u 5. i Reo-Coker u 30. minuti bili su strijelci za Bolton za kojeg je od početka, pa sve do 81. minute zaigrao i Ivan Klasnić, koji je sudjelovao u akciji kod prvog pogotka. Počasni pogodak za Blackburn postigao je Yakubu u 67. minuti. Bio je ovo treći poraz Blackburna u nizu i nalaze se u vrlo teškoj situaciji, a treba reći i da je ovo bila tek druga pobjeda Boltona u posljednjih 10 međusobnih dvoboja ova dva protivnika.

Wolverhampton i Norwich odigrali su vrlo otvorenu i atraktivnu utakmicu u kojoj su gledatelji vijdeli više od 30 udaraca na vrata obiju omčadi, te po dva gola na svakoj strani. Poveo je Norwich preko Surana u 12. minuti, a do poluvremena je stvari na početak vratio Ebans-Blake u 37. Nastavak je donio vrlo dobar potez menadžera gostiju Paula Lamberta koji je u 75. minuti na teren poslao Kanađanina Simeona Jacksona, a ovaj mu se samo minutu kasnije odužio pogotkom za novo vodstvo Norwicha. Ipak, Wolverhamptonu je bod donio Zubar 10-tak minuta prije kraja.

Svojim šestim, te drugim uzastpnim gostujućim (Everton) remijem svakako zadovoljniji mogu biti gosti koji drže poziciju u sredini Premiershipa, dok je Wolverhampton i dalje vrlo blizu opasne zone.