Kovačić zamijenio Stankovića

Bologna šokirala Inter na Meazzi, Ljajić i Jovetić srušili Lazio!

Novi su težak udarac, nakon debakla protiv Tottenhma u Europa ligi (poraz 3-0), doživjeli nogometaši Intera. U 28. kolu Serie A na svome su San Siru izgubili od Bologne s 1-0...

Lošom su igrom tako pokvarili 105. rođendan kluba koji je bio u subotu, ali i jubilarni 600. nastup svoga kapetana Javiera Zanettija. Također, gradski rival Milan na trećem mjetsu, koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka, sada im bježi četiri boda.

Slabo je Inter igrao od samog početka, a donekle se probudio tek kad je primio gol. Strijelac je u 57. minuti bio Alberto Gilardino koji je pogodio iz voleja nakon što mu je okomitu loptu u šesnaesterac poslao Diego Perez. Zanimljivo, 30-godišnji Gilardino je zabio sedam ligaških golova protiv Intera u dresu pet različitih klubova. Trgnuli su se "nerazzurri" nakon što su se našli u rezultatskom minusu, ali nisu uspjeli doći ni do boda. Naš je Mateo Kovačić ušao u igru u 55. minuti, zamijenivši Dejana Stankovića.

U drugoj nedjeljnoj večernjoj utakmici Fiorentina je na rimskom Olimpicu svladala Lazio s 2-0 i skočila na četvrto mjesto. Laziju je to bio treći poraz u posljednja četiri kola i sada se nalazi tek na šestom mjestu, bodovno izjednačen s Interom.

Crnogorac Stevan Jovetić doveo je goste u vodstvo u 20. minuti na asistenciju Adema Ljajića koji je u 49. minuti postavio konačnih 2-0 pogotkom iz slobodnog udarca. Zanimljivo, za osam od posljednjih deset Fiorentininih golova su zaslužni Jovetić i Ljajić. (TS)