I Boban priznao: Sudac dao pobjedu Milanu

Milanova pobjeda u derbi utakmici 27. kola talijanske Serije A protiv Napolija (3-0) učvrstila je njihovu prvu poziciju na ljestvici. Sada 'Rossoneri' imaju pet bodova više od Intera, te šest od Napolija...

Nakon mučenja u prvom poluvremenu, za Milan je sve krenulo na bolje početkom nastavka. Tada su poveli u 49. minuti kada je Zlatan Ibrahimović realizirao jedanaesterac koji je dosuđen pod prilično sumnjivim okolnostima. Naime, nije upitno Aronicino igranje rukom, već namjera i utjecaj na igru, čak i zbog činjenice da Pato uopće nije rukama tražio penal, već je pokazivao prstom na korner.

''Jedanaesterac je usmjerio utakmicu i, zapravo ju, odlučio'', bio je komentar legendarnog hrvatskog nogometaša i člana Milana Zvonimira Bobana, stalnog komentatora na tv-postaji Sky.

''Napoli je u prvom dijelu vrlo dobro zaustavio Milanove napade, pogotovo Ibrahimovića. Prvi pogodak je otvorio utakmicu, ali je, naravno, bitan bio i drugi pogodak Boatenga nakon čega se Milan posve razigrao.''

>> 'Ja nemam suigrače na travnjaku, imam braću'

>> VIDEO: Je li sudac pogurao Milan ka naslovu?

Treba spomenuti još jednom brazilskog nogometaša Pata koji je bio ključna figura u svemu. Iznudio je jedanaesterac, asistirao Boatengu, a potom zabio najljepši pogodak na utakmici, precizno naciljavši kut Napolijevih vratiju s 20-ak metara.