Preuzeo odgovornost

Bivši hrvatski reprezentativac sjajnim slobodnjakom održao Sportingovu nadu

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Mate Bilić svojim je pogotkom Rayo Vallecanu održao nadu Sportingu iz Gijona za opstanak u prvoj španjolskoj nogometnoj ligi...

Sporting je s 2-1 bio bolji od Raya na svom travnjaku čime je stigao na pet bodova od zone spasa. Bilić je susret započeo na klupi, ali je u 75. minuti ušao u igru, te već u 78. zabio za konačnih 2-1. Bio je to njegov treći ovosezonski pogodak.

Poveli su domaćini u 18. minuti preko Gastona Sangoya, dok je na 1-1 izjednačio Mikel Labaka u 51. Isti je igrač 25 minuta kasnije zaradio isključenje nakon kojeg je Bilić bio strijelac. Recimo i da je tri minute prije kraja Casado kod gostiju zaradio drugi žuti karton odnosno isključujući crveni.

Sporting je s ova tri boda pretekao Zaragozu, koja je poražena kod Mallorce (1-0), na 19. mjestu Primere, ali samo zbog bolje gol-razlike. Obje momčadi imaju 31 bod odnosno pet manje od 17. Granade koja drži posljednje mjesto koje garantira ostanak u Primeri.

Spomenimo i da je Tomislav Dujmović odradio 56 minuta utakmice za spomenutu Zaragozu. Strijelac jedinog pogotka na utakmici za Mallorcu bio je Victor Casadesus u 33. minuti prvog dijela. (TS)