Fenerbahce na pet bodova

Bilićevu Besiktasu bod u 'vatrometu' pogodaka

Hrvatski trener Slaven Bilić, i njegov Beşiktaş, upisao je drugi prvenstveni remi zaredom. U ogledu 9. kola turske Süper Lig Beşiktaş je gostovao kod Akhisara, te je odigrao 3-3...

Spektakularna je utakmica bila posebno u prvom dijelu u kojem je postignuto čak pet pogodaka. Domaćin je na odmor otišao s 3-2, dok je u nastavku postignut samo jedan pogodak i dao ga je iskusni Portugalac Hugo Almeida, iz Bilićevog sastava, čime je postavio konačnih 3-3. Za Almeidu je to bio peti prvenstveni gol.

U prvom je dijelu Beşiktaş poveo 1-0 preko Şahana u 18. minuti, ali je domaći Brazilac Bruno Mezenga zabio iduća dva pogotka i okrenuo na 2-1 za domaćina, s tim da je Kisa u 37. povećao i na 3-1.

U 40. minuti je Oguzhan Özyakup smanjio za Bilićevu momčad kojoj je Hugo Almeida na kraju donio bod.

No, vodeći Fenerbahçe je sve dalje od pratnje, pa tako Beşiktaş trenutačno broji zaostatak za liderom od pet bodova. (TS)

Turska Süper Lig, 9. kolo:

Akhisar - Beşiktaş 3-3 (Bruno Mezenga 24, 35, Kisa 37 / Şahan 18, Özyakup 40, Almeida 54)

Karabükspor - Antalyaspor 1-1

Elazigspor - Gençlerbirligi 1-2

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 22, 2. Beşiktaş 17, 3. Sivasspor 16, 4. Kasimpasa 15 (-1), 5. Rizespor 14 (-1)...