Dobili dva crvena

Bilićev Lokomotiv izgubio u derbiju s CSKA-om u 92. minuti

U derbi utakmici 14. kola ruske nogometne Premier lige, moskovskom ogledu CSKA i Lokomotiva, koji vodi hrvatski strateg Slaven Bilić, slavio je domaćin s 2-1 golom u 92. minuti...

Iako je Lokomotiv odigrao solidnu utakmicu, ostaje činjenica da Bilić s Lokomotivom nije pobijedio šestu utakmicu zaredom. Kombinirano je u domaćem prvenstvu i Kupu upisao čak četiri poraza i dva remija. Spomenimo da ruski mediji posljednjih dana itekako glasno pričaju o otkazu koji prijeti Biliću na ovoj dužnosti, a nakon ovog poraza opasnost za takvo što je još veća.

Veliki se problem za Lokomotiv dogodio u 53. minuti kada je Tarasov dobio drugi žuti karton, te je ostavio svoju momčad s igračem manje. No, čak je u završnici Bilićeva momčad mogla doći do tri boda, ali je Grigorjev ostao bez pogotka. U 82. je Grigorjev solidno pucao s vrha šesnaesterca, ali je dobro postavljen bio domaći vratar Akinfejev, dok je minutu kasnije glavom Grigorjev pucao pored stative.

I onda je u 92. minuti CSKA zabio gol odluke. Hrvatski vratar Dario Krešić je kratko odbio udarac, ali je lopta završila kod Wernblooma koji je pogodio sa sedam-osam metara za konačnih 2-1.

CSKA je, inače poveo u 29. minuti kada je Elm pogodio iz slobodnog udarca prevarivši pritom hrvatskog vratara koji je sporo reagirao. No, samo četiri minute kasnije već je bilo 1-1 kada je udarac Ješčenka, uz dodir od jednog domaćeg nogometaša, urodio pogotkom.

Treba reći da je Lokomotiv posljednje minute odigrao s dva igrača manje jer se u završnici ozlijedio Maicon, a dotad je Bilić već napravio sve tri izmjene.

Uz Krešića, svih 90 minuta je za domaćina odradio i Vedran Ćorluka. Lokomotiv je ostao na osmom mjestu ljestvice, a CSKA se probio na sam vrh, nakon četvrte pobjede zaredom.