Debi Ćorluke

Bilić polovio konce: Lokomotiv rutinski svladao Partizan!

U pripremnom dvoboju odigranom u Sloveniji, ruski Lokomotiv kojeg odnedavna vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić pobijedio je Partizan 2-0, a prve minute u dresu Moskovljana ubilježio je i Vedran Ćorluka...

Dvama ranim pogocima Lokomotiv je svladao srpskog prvaka i upisao drugu pobjedu pod vodstvom Slavena Bilića, a zadnjih pola sata za ruski sastav odigrao je i hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka koji je nakon Europskog prvenstva prešao iz Tottenhama u Lokomotiv.

U prvoj pravoj akciji u 5. minuti susreta vratar Beograđana Stanković u vlastitom šesnaestercu obara Šiškina, a siguran realizator najstrože kazne bio je Glušakov. Samo tri minute kasnije nakon protuudara na, ispostavilo se konačnih, 2-0 povisio je Nigerijac Victor Obina.

U 62. minuti prilikom trostruke zamjene Vedran Ćorluka je uknjižio debi u redovima novog kluba, a nedugo potom umjesto strijelca drugog zgoditka Obine, Bilić je ubacio bosanskohercegovačkog reprezentativca i nekadašnjeg nogometaša Zagreba i Hajduka, Senijada Ibričića.

Bila je ovo posljednja utakmica na slovenskom dijelu priprema za Lokomotiv koji sezonu u ruskoj Premijerligi otvara 20. ovog mjeseca u Saransku kod novaka u ligi Mordovije čiji je član i hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović. (TS)