Bilić: Poboljšat ćemo se do početka kvalifikacija!

I izbornik Bilić je svjestan da kvaliteta igre u utakmici sa Slovačkom nije bila na najvišoj razini.

U glavnoj provjeri uoči početka kvalifikacija za EP Hrvatska je sinoć odigrala miroljubivih 1:1 s domaćinom Slovačkom. Prvo poluvrijeme za zaborav, drugo nudi optimizam, to je naš zaključak. Odmah nakon utakmice progovorio je i izbornik Bilić.

'Mislim da je za ovu fazu priprema nogometaša utakmica bila dobra te je poslužila kao dobra provjera za početak kvalifikacija, posebno za nas s obzirom da nismo bili na SP-u. Jasno, nedostajao je natjecateljski naboj. Mi smo uz pozitivan rezultat uspjeli i isprobati sve igrače koje smo htjeli, tako da smo zadovoljni jer se pokazalo ono što smo i očekivali', prenose izbornikove riječi sportnet koji je još te dodao:

'S onom varijantom iz prvog dijela smo više kontrolirali utakmicu, ali smo bili i mi manje opasni, dok smo u drugom dijelu dobili šanse, ali smo i bili ranjiviji. Siguran sam da će se igrači kroz trening i prve nastupe u klubovima dići za tih 10-15 posto i da ćemo za kvalifikacije biti spremni.'

Po viđenom smo zaključili da najveća gužva vlada u napadačkom dijelu momčadi. Dokaz tomu je i zamjena na poluvremenu kada su umjesto Kranjčara, Olića i Mandžukića ušli Eduardo, Jelavić i Petrić.

'Smatramo da nije bilo igrača koji su podbacili, 45 minuta ne može promijeniti puno u njihovom statusu. Jelavić je još jednom pokazao da je izrastao u vrhunskog napadača i, što je za nas posebno bitno, u jedan tip igrača koji nama nedostaje, pa sigurno očekujemo da bude naša snaga u kvalifikacijama.'