Šifo debitirao

Bilić uspješan u domaćoj premijeri: Spalletti zamalo dobio letvom po glavi!

Danas su odigrana tri susreta ruske Premijer lige, a nakon prva dva kola jedini s maksimalnim učinkom su Bilićev Lokomotiv i aktualni prvak Zenit...

Lokomotiv je s 2:0 svladao Krilju Sovjetov, postigavši po jedan pogodak u svakom poluvremenu. Za 1:0 zabio je Roman Pavljučenko u 32. minuti, dok je pobjedu Moskovljanima osigurao Caicedo pogotkom u 67. minuti.

Zanimljivo, Bilić je bivšeg napadača Manchester Cityja uveo samo pet minuta ranije umjesto Obinne. Svih 90 minuta u obrani Lokomotiva odradio je Vedran Ćorluka.

Zenit je u ranijem terminu u derbiju dočekao moskovski Dinamo i prilično rutinski slavio 2:0. Goste je u 10. minuti načeo sjajni Keržakov, kojem je ovo bio već treći pogodak. Asistirao mu je talijanski bek Criscito, autor konačnog rezultata golom iz 71. minute.

Za Dinamo je od starta drugog poluvremena debitirao Gordon Schildenfeld, kojem je malo falilo da iz skoka postigne svoj prvijenac. S(p)retni vratar Malafejev nekako se snašao i glavom obranio pokušaj Šife, pa je Dinamo ostao na katastrofalnih 0 bodova i gol razlici 0:3 nakon prve dvije utakmice.

Swearing obscenities Gubochan and anger... by vik2003

Susret je obilježila i nezgoda Zenitovog trenera Luciana Spallettija, kojeg je 'napao' komad letve na vlastitoj klupi zbog čega je skoro ostao bez glave. Srećom, Talijan se uspio izmaknuti i dobiti udarac 'samo' u rame.

Razočaranje je doživio još jedan moskovski klub – CSKA. Njih je u Permu iznenadio Amkar, koji im je prvom poluvremenu zabio čak tri komada. Poveo je Amkar golom Burmistrova, vrlo brzo izjednačio je Honda, no domaći potom na krilima dvostrukog strijelca Rebka odlaze na 3:1.

CSKA se u nastavku pokušao vratiti, ali bez previše uspjeha. Razlog tome bila su i isključenja Ignjaševića i Džagojeva koji će tako propustiti sljedeće kolo i teški ogled sa Zenitom. Moskovski derbi igrat će Dinamo i Spartak, a Bilić s Lokomotivom gostuje kod nezgodnog Krasnodara