Preokret u Kneževini

Bez Subašića na golu: Monaco vodio i ispao iz Liga kupa

Monaco je doma vodio 1:0 protiv Troyesa, a završilo je 1:2.

Potpomognuti milijunima Dmitrija Ribolovljeva uz imperativni ulazak u Le Championnat nogometaši Monaca imali su ove sezone visoke ambicije u kup natjecanjima.

Od prvog su se oprostili - u osmini finala Liga kupa zaustavio ih je Troyes. Igrači Claudija Ranierija poveli su u 26. minuti preko Yannicka Ferreira-Carrasca iz jedanaesterca, ali u drugom poluvremenu gosti su dolaze do pobjede pogocima Rincona u 65. i Othona u 81. minuti. Naš reprezentativac Danijel Subašić nije bio na vratima momčadi iz Kneževine.

Odigrane su još tri utakmice, a prolaz su izborili St. Etienne, Rennes i Lille. St. Etienne je kao gost došao do uvjerljive pobjede protiv Sochauxa (3:0) uz dva pogotka Romaina Hamoume, Rennes je s minimalnih 1:0 izbacio drugoligaša Arlesa dok je Nolan Roux pogotkom u 117. minuti donio pobjedu Lilleu nad Toulouseom. (TS)