Barca može na +11

Betis 'šokirao' Real: Obrana naslova prvaka samo puka teorija?

Real Madrid iznenađujuće je izgubio na gostovanju kod Betisa s 1:0 i time je, čini se, svoje šanse za obranu naslova prvaka Španjolske sveo na minimum. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Benat u 17. minuti...

Nogometaši Real Madrida pretrpjeli su treći ovosezonski poraz u španjolskoj Primeri. S minimalnih 1-0 u Sevilli slavila je momčad Betisa.

Pogodak vrijedan tri boda zabio je Benat Etxebarria u 17. minuti prvog poluvremena sjajnim udarcem sa18 metara od gola Ikera Casillasa. Real je nakon toga pritiskao i pritiskao, a Betis čekao svoju priliku iz polukontre i kontre. Nijednima ni drugima taktika do kraja susreta nije "upalila", pa je Betis stigao do četvrte ovosezonske pobjede na svom travnjaku i sedme sveukupno, kojom je, barem privremeno skočio na peto mjesto, svrgnuvši s istog Levante.

Real je pak upisao prvi poraz nakon osam odigranih utakmica u Primeri u kojima je ostvario sedam pobjeda i jedan remi (Barcelona). Zanimljivo, posljednji poraz u Primeri "kraljevski klub" zabilježio je 15. rujna ove godine i to upravo u Sevilli od istoimenog domaćina! Recimo i za kraj da je ovo prva pobjeda Betisa u Sevilli nad Realom od 2008. godine (2-1).

Real Betis 1-0 Real Madrid by goalsarena2012

Luka Modrić započeo je utakmicu na klupi Reala, ali ga je Jose Mourinho, očito nezadovoljan učinkom Samija Khedire, ubacio već na poluvremenu u igru, no taj potez nije dao konkretnog ploda. Pokušao je Modrić u nekoliko navrata proigrati svoje suigrače, ali njegove lopte nisu pronalazile željeni cilj.

Real je porazom ostao udaljen velikih osam bodova od Barcelone, koja u nedjelju gostuje kod trenutno petoplasiranog Levantea.

Primera: Malaga razbila Valenciju

Nogometaši španjolskog prvoligaša Malage lakoćom su se obračunali s Valencijom u susretu 13. kola Primere pobijedivši na svojoj La Rosaledi 4-0.

U dvoboju dviju momčadi, koje su sudionici Lige prvaka, prvi je pogodak pao nakon manje od osam minuta igre. Francisco Portillo doveo je Malagu u vodstvo nakon što se jedna lopta sretno odbila do njega, te je sa sredine Valencijinog šesnaesterca lakoćom matirao brazilskog vratara Diega Alvesa.

Rezultat se nakon toga, unatoč dominaciji Malage, nije mijenjao sve do 75. minute kada je argentinski veteran Saviola s otprilike 18 metara matirao Alvesa udarcem u njegov donji desni kut. Šest minuta kasnije na 3-0 je povisio Santa Cruz gotovo identičnim pogotkom kao i Portillo, a u drugoj minuti sudačke nadokande Isco je zabio za 4-0 u stilu Saviole!

U ranije odigranim utakmicama Valladolid je pogotkom Manucha Goncalvesa u 63. minuti slavio pred svojim navijačima protiv Granade 1-0, a Rayo Vallecano u samoj završnici s dva pogotka slomio Mallorcu. Leo Baptistao zabio je u 87., a Andrija Delibašić u 90. na asistenciju strijelca prvog pogotka.

Primera, 13. kolo:

Rayo Vallecano - Mallorca 2-0 (Leo Baptistao 87, Delibašić 90)

Valladolid - Granada 1-0 (Goncalvesa 63)

Malaga - Valencia 4-0 (Portillo 8, Saviola 75, Santa Cruz 81, Isco 90+2)

Tijek utakmice: Betis - Real Madrid 1:0

90' Kraj utakmice.

83' Velika šansa za Benzemu. Pucao je glavom s tri-četiri metara od vrata Betisa, ali Adrian brani.

82' Adrian je obranio udarac Ronalda iz slobodnog udarca.

74' Ruben Castro mogao je dokrajčiti Real. No, s nekih 13-14 metara pucao je preko gola.

60' Vratar Betisa nogom brani udarac Ronalda.

55' Benzemi je ponovno poništen pogodak zbog zaleđa. Čini se da ovaj put suci nisu bili u pravu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Modrić i Kaka ušli su umjesto Ozila i Khedire.

45' Kraj prvog dijela.

37' Benzami je poništen pogodak zbog zaleđa.

29' Ronaldo je iz teške situcije pucao, gotovo iz mrtvog kuta, ali vratar je bio dobro postavljen.

23' Nova šansa za Betis. Casillas je ovaj put obranio.

17' GOOOL!!! Betis je pove 1:0. Strijelac je Benat koji rezantno pucao s nekih 22 metra i pogodio donji desni kut Casillasa.

10' Ronaldo je vratio "rolicu" na vrh šesnaesterca, ali Khedira puca visoko preko gola.

7' Prva ozbiljnija šansa za Real. Ronaldo je pucao iskosa s lijeve strane, Adrian odbija u korner.

3' Benzema je odigrao sjajan pas petom za Di Mariju, ali ovaj je loše centrirao.

2' Već u prvom napadu Betis je zaprijetio Realovim vratima.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

Betis: Adrian – A. Lopez, Amaya, C. Dorado, A. Martinez – Canas, Benat – Agra, S. Sevilla, J. Carlos – R. Castro

Real Madrid: Casillas – Coentrao, Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa – Xabi Alonso, Khedira – Di Maria, Ozil, Cristiano Ronaldo - Benzema