Corinthias slavi naslov

Benitez uprskao prvi trofej: Torres zavio Chelsea u crno!

Brazilski Corinthians iznenađujuće je osvojio deveto izdanje Svjetskog klupskog prvenstva u novom formatu, nakon što je u finalnom dvoboju s minimalnih 1-0 svladao europskog prvaka Chelsea...

Pobjednik Cope Libertadores slavio je u Yokohami pogotkom Peruanca Paola Guerrera iz 69. minute, a Chelsea će nakon ovog poraza zaista imati za čim žaliti. Čak tri "mrtvaca" promašili su nogometaši menadžera Rafaela Beniteza, od čega je Fernando Torres bio "autor" dva.

Najprije je u 10. minuti Gary Cahill umalo doveo Chelsea u vodstvo kada je sa svega pet metara pucao ravno u vratara Cassija, koji je loptu nekako uspio zaustaviti na samoj gol-crti. Podsjetimo, u Yokohami se koristi tehnologija na gol-crti GoalRef, a ista je zamalo bila u upotrebi prilikom tog udarca. Da je lopta prešla liniju, sudac bi na svom ručnom satu dobio obavijest o tome.

Novu veliku priliku za Chelsea propustio je Torres koji je izašao sam pred golmana, ali je njegov traljav udarac Cassio još jednom bez problema zaustavio. U 40. minuti prvog dijela Victor Moses pucao je sjajno s lijeve strane Corinthiansova šesnaesterca, ali je Cassio vršcima prstiju skrenuo loptu u korner.

Odlučujući trenutak susreta dogodio se u 69. minuti kada je najprije Danilo pucao unutar Chelseajeva šesnaesterca, Cahill blokirao udarac, ali se lopta odbila na peterac gdje je natrčao Guerrero i glavom poslao loptu pod gredu, pored trojice Chelseajevih igrača.

Priliku za izjednačenje u samoj završnici susreta imao je Torres, koji je u stilu Cahilla sa svega par metara pucao više-manje ravno u Cassija. Španjolac se na kraju, u situaciji s igračem manje nakon što je isključen Cahill, ipak postigao pogodak, ali je isti opravdano poništen zbog zaleđa.

Corinthians je pobjedom prekinuo niz od pet naslova koje su od 2006. godine vezale europske momčadi, od čega je dva uzela Barcelona. Rafael Benitez pak nije uspio ponoviti ono što je napravio s Interom 2010. godine. Benitez je tada preuzeo Inter od Mourinha, te zahvaljujući Portugalcu dobio priliku osvojiti klupsko prvenstvo. Ovoga puta mu je priliku dao Roberto Di Matteo, koji je odveo Chelsea do naslova Lige prvaka prošle sezone, ali mu je Roman Abramovič uručio otkaz nakon serije loših rezultata, koji su rezultirali ispadanjem u skupini Lige prvaka.

Spomenimo i da je treće mjesto na turniru pripalo meksičkog Monterreyu, koji je s 2-0 slavio protiv egipatskog Al-Ahlyja.